Tento obézní model bojuje proti stereotypům. "Musíte se naučit milovat sami sebe," sděluje lidem

Model Ady Dell Valle je poněkud výraznějších rozměrů než jakýkoliv jiný model, ale ani to mu nebrání v tom, aby se pravidelně představoval na módních…

Autor: Jan Witek / Zdroj: Foto: Ady Del Valle - Instagram / 4. 1. 2019

Model Ady Dell Valle je poněkud výraznějších rozměrů než jakýkoliv jiný model, ale ani to mu nebrání v tom, aby se pravidelně představoval na módních prohlídkách a spolupracoval s věhlasnými značkami.

Ve světě modelingu jsou modelové větších rozměrů stále ještě raritou (daleko více tomu tak je hlavně u mužů), to však neznamená, že neexistují. Mnoho lidí na světě často kritizuje módní přehlídky kvůli tomu, že se na nich objevují jen "vychrtlí" lidé a že často nereflektují vzhled ostatních "normálních" lidí. To v důsledku nezřídka vede k nerealistickému vnímání těla a zejména mladí lidé právě kvůli svému vzhledu upadají do deprese či se potýkají se souvisejícími zdravotními problémy.

26. 4. 2019ROZHOVOR: Tanec u tyče není jen doménou žen. Tomáš Kislinger si přivezl třetí místo z Mistrovství světa v pole dance

Proti tomu se snaží bojovat americký model Ady Dell Valle, kterému je nyní 31 let a narodil se v americkém Bostonu. Nyní však díky modelingu často cestuje do New Yorku, kde dostává nejvíce pracovních příležitostí. Dříve pracoval v rodinném centru, kde se staral o lidi, kteří byli vystavováni domácímu násilí a sexuálnímu zneužívání. S modelingem začal během podzimu roku 2016, tedy celkem nedávno.

Od té doby má na kontě několik focení a módních přehlídek – třeba pro značku Volare na newyorském Fashion Weeku. Stal se také modelem značky MVP Collection či Brandon Kyle Collection, což jsou značky, které se zaměřují na rozměrnější muže. Jeho fotky se objevily také v několika amerických módních a lifestylových magazínech jako například Chill či SALTY.

"Každý se učíme milovat sami sebe a u každého je tento proces jiný. Před třemi lety jsem nebyl takový jako dnes. Dříve jsem žil pro ostatní a zabýval se názorem ostatních. Na sebe jsem až tak nemyslel. Musel jsem to však dostat zpátky pod kontrolu a být sám sebou," prohlašuje Ady.

22. 2. 2019AUDI Q8: Vyzkoušeli jsme tohoto dravce na čtyřech kolech, kterému jiní budou těžko konkurovat

To, že se Ady takto otevřel (a často fotí a chodí po mole i téměř odhalený), s sebou nese jak vlnu podpory, tak i vlnu nenávisti. Dle jeho slov nebylo úplně lehké vypořádat se s nenávistnými komentáři, ale podařilo se. Naučil se být silnější a těmto tlakům odolávat. Dle jeho slov však převažuje především pozitivní odezva.

Chci, aby se všichni cítili přitažliví a sexy

Ady chce docílit toho, aby se lidé naučili milovat sami sebe a cítili se přitažliví bez ohledu na to, zda jsou svalnatí, s bříškem či obézní. I přes to, že sám zažil několik odmítnutí jen kvůli jeho postavě, nepřestává bojovat dál, na druhé straně se mu totiž dostává spousta pozitivní pozornosti a nejrůznějších nabídek k seznámení. Moc ho to těší, jelikož dříve, když se sebou ještě spokojený nebyl, se nic takového nedělo. I když je momentálně svobodný, netají se tím, že se nabídky na rande jen hrnou.

Pokud vás Ady zaujal, rozhodně sledujte jeho Instagram, kde sdílí veškeré fotky ze své modelingové kariéry. Pár zajímavých fotek najdete také v galerii níže.

Myslíte si, že by takto odvážných lidí mělo být na světě víc a podpořili byste Adyho na jeho cestě? Napište nám na janw@lui.cz.