Pomalu to vzdáváte? Podívejte se, jak úspěšně splnit svá novoroční předsevzetí

Leden je pro mnohé lidi ve znamení novoročních předsevzetí a všichni se je snaží zvládnout jako o závod. A aby se vám jejich naplnění povedlo, chceme s vámi…

Autor: Jan Witek / Zdroj: Foto: Doller / Advertorial / 12. 1. 2019

Leden je pro mnohé lidi ve znamení novoročních předsevzetí, jejich plnění však nezřídka končí neúspěchem. Aby se vám jejich naplnění povedlo, sestavili jsme pro vás pár účinných rad. 

Vsadíme se, že uhádneme, které předsevzetí se vám teď honí hlavou. Je to zdravější stravování, více pohybu, šetření peněz, přečtení více knížek nebo něco tomu podobného? Právě výše zmíněné cíle totiž byly podle dat Statista a Statistic Brain Research Institute nejčastější předsevzetí do roku 2018. A asi nebude velkým překvapením, že jen 9 % lidí je nakonec splnilo. Překvapením ale může být to, že ve většině případů se jednalo o identická přání či předsevzetí, která si lidé dali v loňském roce. A taky v několika letech předchozích.

3. 7. 2019„Blogeři a influenceři jsou nedůvěryhodní a jejich rady vás mohou i zabít,“ tvrdí nová studie

Jak patřit do 9 % úspěšných?

Pokud chcete něco doopravdy změnit, nečekejte na Nový rok, můžete přeci začít kdykoliv. Aspoň si nenajdete tunu výmluv, proč to nejde a proč se nechce. Novoroční předsevzetí bychom mohli přirovnat k takovému Mikuláši pro dospělé. Děti také slibují, že budou hodné a do příštího Mikuláše se polepší. Bohužel o měsíc později si už ani nevzpomenou, že nějaký takový slib daly. My dospělí už nemáme Mikuláše, místo něj máme Nový rok.

Když už se pro naplnění předsevzetí rozhodnete, snažte se vybrat si jen jednu věc, na kterou se zaměříte. Jednu věc, kterou opravdu chcete ze všeho nejvíce. Něco, co vás nejvíc na vás samotných štve, anebo naopak, co vás nejvíc baví, ale málo se tomu věnujete. Tím se totiž zvýší šance, že daného cíle opravdu dosáhnete. Multitasking nefunguje a pokud se zaměříte na více věcí zároveň, snižuje se šance na úspěch. Je jen na vás, jestli chcete skončit s kouřením, více sportovat nebo více “pařit”.

Vyzkoušejte diář Doller ke splnění svých cílů

Ke zdolání potřebujete také silnou vůli a hlavně plán. Důležité je nepřepálit start. Postupujte pomalu, krůček po krůčku, a neuhněte ze své cesty. Nikam nespěchejte, ani Řím nebyl postavený za noc. Abyste věděli, jak si vedete, pravidelně vyhodnoťte své výsledky, to vám pomůže udržet motivaci a přehled. Na to vám poslouží DOLLER – ideální pomocník a motivační diář v jednom. DOLLER obsahuje nejen část, kde si můžete nastínit plán, ale také prostor pro vyhodnocení každého měsíce.

10. 6. 2019„Běžní muži“ nejsou jako z reklamy, kvůli vzhledu ale cítí stud a znechucení. Nyní bojují za „normální těla“
Na změnu a dosažení svých cílů přece nepotřebujete Nový rok ani předsevzetí. Stačí mít správný systém, vůli a disciplínu, potom se teprve začnou dít zázraky. Držíme palce.