Lidé hlasovali o nejhloupějších státech. Na prvním místě se umístilo Chorvatsko

Na webu Top Tens (nejlepších deset) se pravidelně hlasuje v několika nejrůznějších anketách a jednou z nich je také anketa, která má určit nejhloupější stát…

Autor: Jan Witek / Zdroj: Foto: Shutterstock / 3. 1. 2019

Na webu Top Tens (nejlepších deset) se pravidelně hlasuje v několika nejrůznějších anketách a jednou z nich je také anketa, která má určit nejhloupější stát/národ. Hlasovat může prakticky kdokoliv a ke svým hlasům pak lidé mohou přidat ještě komentář. Pojďme se podívat na žebříček 10 nejhloupějších států dle čtenářů Top Tens.

1. Chorvatsko

Chorvatsko se umístilo na prvním místě a lidé k němu nejčastěji přidávali komentáře typu: „Lidé, kteří podporují válečné zločiny a obdivují válečné zločince.“ Jiní si stěžují na špatnou politickou situaci a volbu politiků, kteří jsou známí svou korupcí.

19. 2. 2020Proč je důležitá sebeláska a jak o ni pečovat?

2. USA

Hned na druhé příčce skončily Spojené státy. Tamní lidé si údajně často neváží toho, jakého mohou dosáhnout vzdělání. Někteří lidé byli sebekritičtí a komentovali, že na škole se děti učí jen dobrou historii, ale už se nepřipomíná, co Spojené státy udělaly špatně. Hodně uživatelů si v komentářích stěžuje i na aktuálního prezidenta a stupidní celebrity.

3. Severní Korea

V souvislosti s touto zemí se objevila spousta komentářů, které jsou spjaty s tamním režimem a vůdcem, který dle hlasujících nestojí za to, aby ho obyvatelé tak nekriticky obdivovali. Bohužel tamním lidem často nezbývá nic jiného.

4. Srbsko

Stejně jako u Chorvatska, i v případě Srbska lidé komentovali hlavně válečné zločiny, genocidu a údajný častý pocit, že Srbové jsou něco víc než ostatní národy. Ostatní tomuto státu zase vyčítají nízkou gramotnost.

5. Středoafrická republika

Tento vnitrozemský stát ve Střední Africe čítá až 4 miliony obyvatel. Komentující hlavně odsuzují boje mezi křesťany a muslimy, ke kterým zde docházelo a občas stále dochází. Od roku 2013 je zde kvůli občanské válce nejnižší HDP na hlavu na světě.

6. Venezuela

Na šestém místě se umístila poslední dobou hodně zmiňovaná Venezuela, kterou lidé dle komentářů odsuzují hlavně kvůli podpoře diktátora – prezidenta, kterým je Nicolás Madura.

7. Demokratická republika Kongo

Lidé hodnotí špatnou politickou situaci a bezmoc v boji s některými nebezpečnými nemocemi a taktéž zprávy o násilí na ženách. Právě s tímto problémem pomáhají bojovat i některé zahraniční neziskové organizace. Ve státě je také rozvrácená státní zpráva, což se promítá třeba na trhu s pozemky.

28. 12. 2018Současná tvorba mě baví, nejsem ale žádný snob, říká Honza Musil

8. Mosambik

Další africká země, které lidé často vyčítají už jen to, že má zbraň přímo ve své vlajce. Velmi nízko se nachází také HDP na obyvatele.

9. Haiti

Tento stát se nachází na západní straně ostrova Hispaniola v Karibiku a lidé mu v komentářích často vyčítají velmi malé IQ obyvatel. Také proto se umístil již na deváté příčce.

10. Somálsko

Tato africká země je známá tím, že jsou zde velké problémy s hladomorem – průměrná délka života u obyvatel je 48 let. Častým problémem Somálska jsou také různé radikální teroristické skupiny, které se neustále snaží převzít moc. Země je známá také velkým množstvím pirátů.

Česká republika se v žebříčku zatím umístila na 56. místě a nejčastěji znějící kritikou je, že prezident je alkoholik a máme trestně stíhaného premiéra, objevovaly se však i komentáře, ve kterých lidé zmiňují, že jsme dosti perverzní národ.