Chcete zažít Woodstock? Legendární festival se po padesáti letech vrací na původní místo konání

2. 1. 2019 17:00 Co se děje
Chcete zažít Woodstock? Legendární festival se po padesáti letech vrací na původní místo konání

Zatímco Češi slaví hlavně výročí z „osmičkových“ let, i letos nás čekají významná výročí. Nebude to jen třicet let od pádu komunismu, ale i padesát let od konání legendárního festivalu Woodstock. Ten se letos vrátí na původní místo konání, na farmu rodiny Yasgurových do města Bethel.

19. 12. 2018Co se stane s vaším tělem, když přestanete pít? Nečekejte jen samé příznivé účinky...

Kdo si na festivalu zahraje, to zatím není známo. Pořadatelé ovšem slibují mix toho nejlepšího z původního Woodstocku i současných umělců. Návštěvníci se prý také mohou těšit na mnoho panelů ve stylu populárních TED Talks. Připravena bude i výstava věnovaná původní legendární akci a jejím hodnotám.

Třídenní festival se bude konat od 16. do 19. srpna v Bethelu, čili na témže místě jako před padesáti lety. Zatímco původní hippies museli za svůj festival bojovat a kvůli nepřízni místních několikrát změnili plánované místo konání, nový Woodstock proběhne přímo pod patronátem radních města Bethel.

Nejedná se zdaleka o první připomínku Woodstocku, těm předchozím se ale lepila smůla na paty. Pětadvacáté výročí festivalu i přes výborný line-up trpělo nepřízní počasí a nízkou návštěvností. Festival Woodstock 99 pak nechvalně proslul jako dokonalá antiteze všech hodnot roku 1969 s předraženým občerstvením a nápoji, v uzavřeném festivalovém městě na bývalé vojenské základně, kde takřka nebyl stín. Největším problémem ale bylo agresivní chování návštěvníků, kteří například zapálili „mírovou zeď“ festivalu a později došlo i k rabování stánků a znásilnění několika žen.

28. 12. 2018ROZHOVOR: Současná tvorba mě baví, nejsem ale žádný snob, říká Honza Musil

Letos by tak snad mohlo konečně dojít k prolomení prokletí. Doufejme jen, že se Woodstock nezvrhne ve velkou komerční akci. Už jednou se to, jak vidno, neosvědčilo.

Zdroj: NME
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop