Zapomeňte na dechovku či kurzy pletení. V orlovském domě seniorů na Vánoce vystupoval striptér

Pokud jste si dosud mysleli, že doménou důchodců jsou hlavně filmy pro pamětníky či dechovka, jste na omylu. V Domově pro seniory Slezské humanity v Orlové…

Autor: Jan Witek / Zdroj: Foto: Martin Knitl / 30. 12. 2018

Pokud jste si dosud mysleli, že doménou důchodců jsou hlavně filmy pro pamětníky či dechovka, jste na omylu. V Domově pro seniory Slezské humanity v Orlové měli na Vánoce pořádně rušno, vystoupil zde totiž profesionální striptér.

Jednalo se o splnění netradičního přání z projektu Ježíškova vnoučata, což je projekt Českého rozhlasu, který propojuje často osamocené lidi v domovech pro seniory a dalších pečovatelských zařízení a plní jim vánoční přání. Do tohoto projektu se každoročně zapojují také známé osobnosti, které vždy splní jedno či několik z napsaných přání, zaslaná organizátorům projektu přímo seniory. 

19. 4. 2019Máte málo přátel? Chybí vám rodina? V Japonsku si příbuzné i kamarády můžete pronajmout

Jaké to bylo překvapení, když se v sále Domova pro seniory Slezské humanity v Orlové najednou objevila reprobedna? Naposledy zde probíhalo vystoupení na zobcové flétny, ale teď se zde ukázal striptér, který si říká Rocky....

Ten se s Českým rozhlasem podělil také o své pocity: „Já se cítím úplně na pohodu, jak se říká, protože tohle publikum je totiž nejlepší. Kdysi jsem dělal pro paní, která měla dokonce devadesát let. Takže tohle je omladina.“

Hned ze začátku vystoupení bylo jasné, že takové Vánoce zde dlouho neměli. Iniciátorkami vystoupení byly paní Eva a paní Věra, které se v sále objevily jako první, ale nikomu nepřiznaly, že něco podobného vymyslely. Dle slov redaktora Českého rozhlasu se zbytek osazenstva ze začátku trochu ostýchal, ale později už se dámy koukaly, a dokonce striptéra plácly přes svalantý zadek.

28. 12. 2018ROZHOVOR: Současná tvorba mě baví, nejsem ale žádný snob, říká Honza Musil

Tohle netradiční přání bylo možné splnit díky dárkyním Nikol, Pavle, Petře a Nadě. Ty byly s celým průběhem velmi spokojené a vy se můžete inspirovat tím, co příští rok nadělíte svým nejstarším členům rodiny, možná byste mohli zvolit něco daleko originálnějšího než sadu křížovek a ponožky.

O projektu Ježíškova vnoučata se můžete více dozvědět na tomto odkaze. Stále jsou zde přání, která ještě nebyla splněna, tak třeba se vám jedno z nich splnit podaří.