Tajemství šampaňského a skvělých bublinek: čím se liší od sektu a jak si na nový rok připít (správně) stylově?

Šampaňské je nenahraditelnou součástí mnoha slavnostních chvil, svatbami a rozličnými oslavami počínaje, zapíjením příchodu nového roku konče. Jak však…

Autor: Mirka Dobešová / Zdroj: bbc.co.uk / 31. 12. 2018

Šampaňské je nenahraditelnou součástí mnoha slavnostních chvil, svatbami a rozličnými oslavami počínaje, zapíjením příchodu nového roku konče. Jak však vznikají ony okouzlující bublinky, které dělají ze šampaňského nápoj s nádechem jistého luxusu? Jaký je rozdíl mezi šampaňským a sektem? A jak šampaňské servírovat a pít, abyste jej neznehodnotili?

10. 5. 2019Chemsex: lidem „obyčejný“ sex již nestačí. Kombinace alkoholu, stimulantů a drog již dávno není jen výsadou gayů

Laikovi by se mohlo zdát, že princip vzniku tak luxusního nápoje je až barbarský – základem kvalitního šampaňského jsou totiž kvasinky a cukr. „Existuje přímá souvislost mezi počtem a velikostí bublinek a množstvím cukru,“ upřesňuje Gerard Liger-Belair, fyzik, který bublinky v šampaňském studuje. Matematika je to tedy jednoduchá – čím více cukru je do bílého vína přidáno, tím více větších bublinek vzniká, zvyšuje se tak totiž množství energie, kterou mají kvasinky k dispozici, a uvolňuje se tak více plynu. Abychom ale byli přesní – v lahvi se šampaňským bublinky nejsou – objeví se až v momentě, kdy lahev otevřete. Tím se sníží tlak a umožní, aby se molekuly plynu začaly uvolňovat.

Ačkoliv kvasinky za sebou po svém rozkladu zanechávají kal, výrobci šampaňského obrací lahve vzhůru nohama a ukládají je v šikmých regálech, kde je pravidelně obrací – tak se kaly soustředí v hrdle lahve. Je však třeba podotknout, že obracení rozhodně není práce jen tak pro každého – jedná-li se o produkci pravého šampaňského, tito „obraceči“ musí pro výkon své profese studovat dlouhé čtyři roky. Další krok je brilantním předvedením aplikované chemie – konkrétně postupu vynalezeného údajně v roce 1884. Krky lahví se ponoří do velmi chladné lázně se slanou vodou, nashromážděná usazenina vzniklá během druhotného kvašení díky tomu zmrzne a z lahve po jejím otevření doslova „vystřelí“. Po tomto „odstranění mrtvol“, jak se proces, tzv. dégorgement, nazývá, je do lahve doplněno víno s cukrem a lahve jsou opět uzavřeny, aby nápoj mohl dále zrát. Je třeba dodat, že v lahvích je skutečně vysoký tlak srovnatelný např. s pneumatikou autobusu, proto je šampaňské ukládáno v lahvích z velmi silného skla.

2. 5. 2019GAY VZTAHY: 9 způsobů, jak se liší od těch heterosexuálních

Ptáte se, v čem se tedy liší šampaňské od sektu? Ačkoliv odpověď, že v procesu výroby, by se sama nabízela, není tomu tak. Pravé šampaňské se totiž váže pouze k jedné konkrétné oblasti původu – k vinařské oblasti Champagne-Ardenne na severovýchodě Francie. Tato skutečnost se pak promítá i do ceny, která obvykle začíná kolem 500 Kč za lahev. Ostatní šumivá vína, jež byla vyrobena v jiných oblastech, jsou potom označována jako sekty.

Pokud se tedy v rámci vítání nového roku rozhodnete připíjet pravým šampaňským, věnujte jeho servírování i jeho konzumaci náležitou péči. Šampaňské se skutečně neotevírá za zvukového efektu bouchnutí, lahev byste měli otevírat decentně, špunt přidržovat, aby příp. někoho nezranil. Nápoj má být servírován chlazený ve vysokých sklenicích (tzv. flétnách), ovšem rozhodně zapomeňte na rychlé chlazení v mrazáku, po otevření lahev umístěte do kbelíku s ledem. A plánujete-li bujarý večírek, šampaňské si nakupte do zásoby, jelikož jeho kombinování s jinými druhy alkoholu se také nedoporučuje…Tak na zdraví a šťastný nový rok!