50 nejlepších cestovatelských snímků roku 2018. Nechybí mezi nimi ani Česko

Stejně jako v předchozích letech, tak i letos vybrala odborná porota soutěže Travel Photographer of the Year (Nejlepší cestovní fotky roku) ty nejlepší snímky,…

Autor: Jan Witek / Zdroj: Foto: Travel Photographer of the Year / 27. 12. 2018

Stejně jako v předchozích letech i letos vybrala odborná porota soutěže Travel Photographer of the Year (Nejlepší cestovní fotky roku) ty nejlepší snímky, které byly profesionálními fotografy pořízeny během cest po světě.

Vítězové jsou již známi a nutno říct, že porota své rozhodování skutečně neměla jednoduché. Všechny snímky dokonale zobrazují nádhernou rozmanitost našeho barevného světa.

17. 5. 2019FOTO: Aktuální krize bydlení v Hongkongu. Lidé bydlí v malých „klecích“, ve kterých často ani nenatáhnou nohy

Soutěže se letos zúčastnili fotografové ze 142 zemí, kteří poslali celkem přes 20 000 snímků, ale jen někteří si mohli odvézt hlavní cenu. Soutěžilo se hned v několika kategoriích, do kterých byly fotky dle témat rozděleny. Mezi vysoce oceněné fotografy se dostala také Češka Magdalena Straková, a to hned s několika snímky.

Nejlepším fotografem byl však zvolen Stefano Pensotti z Itálie, a to díky svým osmi ohromujícím snímkům místních lidí z různých kontinentů. Níže v galerii najdete jak snímky Stefana, Magdaleny, tak i ostatních úžasných fotografů.

14. 12. 2018Čtyři módní kousky, které nesmí chybět ve vašem zimním šatníku

Pojďme si připomenout, jak je náš svět nádherný a o co všechno bychom mohli přijít, pokud se o naši planetu nezačneme trochu více starat. I tohle poselství má soutěž Travel Photographer of the Year mezi lidi přinášet a my si myslíme, že se jim to daří opravdu skvěle.