Fotografové nafotili kouzelné vánoční fotky dětí v nemocnici, pro mnohé z nich úplně poslední

Vánoce jsou nádherným obdobím roku, které kromě setkání s přáteli a rodinou často znamená také pomoc ostatním. Pro jednu takovou „pomoc“ se rozhodli také…

Autor: Jan Witek / Zdroj: Foto: The Heart Project / 24. 12. 2018

Vánoce jsou nádherným obdobím roku, které kromě setkání s přáteli a rodinou často znamená také pomoc ostatním. Pro jednu takovou „pomoc“ se rozhodli také fotografové z Austrálie, Anglie a Kanady.

Během Vánoc se každoročně rozjíždí několik charitativních projektů, které mají pomoci lidem v nouzi – bezdomovcům, nemocným lidem a také lidem, kteří nemají mnoho peněz, aby si Vánoce mohli užít naplno.

15. 5. 2019Eurovize: hudba, politika a bizar. Výběr nejbláznivějších vystoupení napříč historií soutěže, která je i letos přehlídkou podivnosti

Od roku 2016 funguje organizace The Heart Project, která každoročně organizuje focení pro těžce nemocné děti, které nejen přes Vánoce musí zůstat v nemocnici, ale navíc jsou tak těžce nemocné, že je to pro mnohé z nich jedno z posledních focení, které zažijí.

Přímo v nemocnicích tak vznikají improvizovaná fotostudia, ve kterých fotografové tvoří nádherné vánoční fotografie. Všichni pracují dobrovolně a bez nároku na honorář. Často se fotí před zeleným pozadím se Santou, aby pak grafici mohli přidat krásné vánoční motivy.

Vše začalo v jedné nemocnici v Melbourne, kde dobrovolníci fotografovali děti a tyto fotografie pak zasadili do kouzelné scenérie. Projekt se rychle rozrostl a letos se fotilo již v nemocnicích a hospicích v Austrálii, na Novém Zélandu, Kanadě, ale i ve Velké Británii.

Zakladatelé projektu se rozhodli, že fotografie jsou tou nejlepší volbou, jak děti na chvíli dostat do trochu jiného světa. Všechny děti jsou pak z finálních výstupů doslova nadšené. Celý projekt je neuvěřitelně emotivní nejen pro rodiče, ale také pro všechny dobrovolníky. Pro mnohé z nich jsou to totiž úplně poslední fotky, na kterých jsou děti zachyceny, než z tohoto světa odejdou.

22. 2. 2019AUDI Q8: Vyzkoušeli jsme tohoto dravce na čtyřech kolech, kterému jiní budou těžko konkurovat

Letošní rok se focení zúčastnilo až 200 dětí. "Naším posláním je vždy vytvořit úsměv na tvářích všech rodin, které se musí vyrovnávat s těžkým osudem, a to i během svátků. Alespoň na Vánoce jim tak umožníme na chvíli utéct před realitou – díky fotografiím a Photoshopu,“ sděluje jeden z organizátorů těchto focení.

Tento projekt nepomáhá jen dětem, ale také ostatním lidem, kteří si uvědomí, jak je důležité občas pomáhat druhým. Nezáleží na tom, zda je pomoc velká či malá. Když se totiž spojí několik malých dárků v jeden celek, dokáže to divy. Výsledné fotografie projektu najdete níže v galerii.