Zapomeňte na klasické vánoční stromečky a inspirujte se těmito originálními nápady

Nová doba! Klasické vánoční stromky se už nenosí, prostor dostaly tyhle nové, daleko originálnější. Myslíte, že se postupem času změní i vzhled tradičních…

Autor: Jan Witek / Zdroj: Foto: Facebook, Bored Panda / 21. 12. 2018

Nová doba! Klasické vánoční stromky se už nenosí, prostor dostaly nové, daleko originálnější. Myslíte, že se postupem času změní i vzhled tradičních vánočních stromků? Možná ano.

Většina domácností má dnes doma stromek živý, případně umělý, který se již často prodává také ozdobený, takže je o starost méně, i když pro mnohé rodiny je jednou z největších kouzel Vánoc právě zdobení stromečku s dětmi.

30. 4. 2019Levná „rychlá móda“ škodí, udržitelné oblečení je ale stále dostupnější. Šaty z ananasového „odpadu“ můžete mít i vy!

Co se klasických živých stromečků týče, v souvislosti s nimi se často bouří všichni ekologové a ochránci přírody, jelikož osud takových stromků je všem pravděpodobně jasný. Již nějakou dobu však funguje tzv. pronájem živých vánočních stromků, které před Vánoci dostanete v květináči, můžete si je ozdobit a po svátcích zase vrátit. Tyto stromky se následně sadí zpět do přírody, případně se některé z nich využijí k zápůjčce opět další rok. Pronájem vánočních stromků nabízí v Česku několik firem a cena většinou nepřekročí 1 000 Kč.

11. 12. 2018Přišel čas vybírat místo k relaxaci i příjemnému bydlení – MOLO Lipno Resort zahajuje prodeje

Pojďme se však vrátit zpět k originálním vánočním stromkům, které vznikají z nejrůznějších materiálů. Můžete je najít nejen v domácnostech, ale také ve firmách, na ulici či dokonce v táborech vojáků ve válečných oblastech.