VIDEO: Kevin ze Sám doma je zpět! Macaulay Culkin natočil po 28 letech výběr nejlepších scén z legendárního filmu

S vánočním obdobím se samozřejmě pojí také konkrétní vánoční snímky – zatímco někteří nedají dopustit na českou pohádkovou klasiku, jiní upřednostňují spíše…

Autor: Mirka Dobešová / Zdroj: boredpanda.com / 21. 12. 2018

S vánočním obdobím se samozřejmě pojí také konkrétní vánoční snímky – zatímco někteří nedají dopustit na českou pohádkovou klasiku, jiní upřednostňují spíše americké vánoční filmy. Jedním z těch, který lze jistě považovat za neoddělitelnou součást Vánoc, je pak Sám doma. V roce 1990 Macaulay Culkin jednoduše okouzlil svět jako Kevin McCallister, který i navzdory tomu, že ho rodina na svátky zapomněla doma, dokázal se o sebe nejen postarat, ale zároveň i zatočit se zloději. Ačkoliv se však herec stal díky snímku obrovskou hvězdou, jeho další život nijak idylický nebyl, objevovaly se také zprávy o jeho drogové závislosti, což se podepsalo i na jeho vzhledu. Tyto časy jsou však ty tam! Culkin totiž navázal spolupráci se společností Google a společně vytvořili předvánoční video nabité slavnými scénami ze Sám doma. A Kevinovi to rozhodně nebývale sekne!

10. 5. 2019Hybridní automobily jsou v Česku stále oblíbenější aneb Jak se k naší planetě chovat více ekologicky?

Snímek Sám doma je rozhodně jedním z filmů, bez nějž si mnozí Vánoce vůbec nedovedou představit. Film byl dokonce tak úspěšný, že po 25 let držel rekord v Guinessově knize rekordů jako nejpopulárnější vánoční film – vydělal totiž 17 081 997 dolarů. Role vynalézavého Kevina pak byla Macaulaymu Culkinovi napsána přímo na tělo Johnem Hughesem, který dostal nápad na Sám doma během natáčení jiného filmu s další dětskou hvězdou.

27. 6. 2019Cvičíte „jako o život“? Měli byste – kvalita vašich svalů totiž určuje míru rizika úmrtí

Není však ničím neobvyklým, že právě dětské hvězdy dopadají neslavně. Ani Culkin tak nebyl výjimkou. Navzdory obrovské popularitě odešel do „hereckého důchodu“ již ve 14 letech a pak jej provázely většinou již jen skandály. V roce 2004 byl zatčen pro držení marihuany a dalších nebezpečných látek, jeho stíhání ale bylo nakonec zastaveno, jelikož přiznal vinu. Bez ohledu na neveselou minulost však dnes filmový Kevin vypadá lépe než kdy jindy a třeba se po povedeném videu, kde mu sekunduje Google Assistant, vrátí znovu i před kamery.