VIDEO: Kevin ze Sám doma je zpět! Macaulay Culkin natočil po 28 letech výběr nejlepších scén z legendárního filmu

S vánočním obdobím se samozřejmě pojí také konkrétní vánoční snímky – zatímco někteří nedají dopustit na českou pohádkovou klasiku, jiní upřednostňují spíše…

Autor: Mirka Dobešová / Zdroj: boredpanda.com / 21. 12. 2018

S vánočním obdobím se samozřejmě pojí také konkrétní vánoční snímky – zatímco někteří nedají dopustit na českou pohádkovou klasiku, jiní upřednostňují spíše americké vánoční filmy. Jedním z těch, který lze jistě považovat za neoddělitelnou součást Vánoc, je pak Sám doma. V roce 1990 Macaulay Culkin jednoduše okouzlil svět jako Kevin McCallister, který i navzdory tomu, že ho rodina na svátky zapomněla doma, dokázal se o sebe nejen postarat, ale zároveň i zatočit se zloději. Ačkoliv se však herec stal díky snímku obrovskou hvězdou, jeho další život nijak idylický nebyl, objevovaly se také zprávy o jeho drogové závislosti, což se podepsalo i na jeho vzhledu. Tyto časy jsou však ty tam! Culkin totiž navázal spolupráci se společností Google a společně vytvořili předvánoční video nabité slavnými scénami ze Sám doma. A Kevinovi to rozhodně nebývale sekne!

22. 3. 2019Letos uplyne 50 let od historicky prvního průvodu homosexuálů. Jak tzv. "pridy" vznikly a jaký je jejich význam?

Snímek Sám doma je rozhodně jedním z filmů, bez nějž si mnozí Vánoce vůbec nedovedou představit. Film byl dokonce tak úspěšný, že po 25 let držel rekord v Guinessově knize rekordů jako nejpopulárnější vánoční film – vydělal totiž 17 081 997 dolarů. Role vynalézavého Kevina pak byla Macaulaymu Culkinovi napsána přímo na tělo Johnem Hughesem, který dostal nápad na Sám doma během natáčení jiného filmu s další dětskou hvězdou.

28. 1. 2019Myslíte si, že glutamát sodný škodí zdraví? Dietolog vyvrací pověry o "syndromu čínské restaurace"

Není však ničím neobvyklým, že právě dětské hvězdy dopadají neslavně. Ani Culkin tak nebyl výjimkou. Navzdory obrovské popularitě odešel do „hereckého důchodu“ již ve 14 letech a pak jej provázely většinou již jen skandály. V roce 2004 byl zatčen pro držení marihuany a dalších nebezpečných látek, jeho stíhání ale bylo nakonec zastaveno, jelikož přiznal vinu. Bez ohledu na neveselou minulost však dnes filmový Kevin vypadá lépe než kdy jindy a třeba se po povedeném videu, kde mu sekunduje Google Assistant, vrátí znovu i před kamery.