Psi poslouchají lépe ženy než muže. Věda vám řekne překvapivý důvod, proč tomu tak je

Psi poslouchají lépe ženy než muže. Věda vám řekne překvapivý důvod, proč tomu tak je

Když bere majitel jezevčíka do ruky vodítko a vy se ho zeptáte, kam jdou se psem na procházku, tak vám neodpoví. Ne, že by se snad chtěl dělat zajímavý, ale on…
Nikol Šubrtová Nikol Šubrtová Autor
21. 12. 2018

Když bere majitel jezevčíka do ruky vodítko a vy se ho zeptáte, kam jdou se psem na procházku, tak vám neodpoví. Ne, že by se snad chtěl dělat zajímavý, ale on to prostě neví. Půjde totiž tam, kam bude chtít jít jeho jezevčík, jinak se procházka změní v přetahování o vodítko na místě.

<Path> Láska a sex mezi homosexuálními muži: Opravdu jsou gayové tak promiskuitní a preferují sex bez lásky? Co zvyšuje jejich prožitek ze sexu?Zdroj:

Nicméně i takový jezevčík je občas ochoten vás poslechnout (zvláště když máte páku v podobě piškotu) a ostatní psi dokonce poslouchají celkem často. Aktuální studie publikovaná v Royal Society of Open Science ukázala, že nejlepší přátelé člověka ovšem poslouchají ochotněji ženy a dokonce učinila závěry o tom, proč tomu tak je.

<Path> Výzkum odhalil, jak scénáře z pornografie lidé prožívají doopravdy. Kterých poloh se nejvíc bojíme?Zdroj: FOTO: Shutterstock, Pixabay, Instagram

Jeden z vedoucích studie Tamás Faragó uvedl pro portál Broadly: „Naše nedávné výzkumy naznačují, že psi a lidé používají obdobné oblasti mozku a pravděpodobně podobné procesy k tomu, aby zhodnotili emoce ostatních z jejich vokalizovaných projevů. Zdá se, že existují biologicky zakořeněná pravidla toho, jak savčí vokalizace ukotvují emoci a tyto sdílené procesy pak pomáhají lidem posoudit emocionální stav nejen psů, ale i zvukově vyjádřené emoce jiných druhů savců."

To by ale samo o sobě nevysvětlovalo, proč ženy podle výsledků studie umí se psy komunikovat lépe než muži. „Ženy jsou pak pravděpodobně více empatické a citlivější vůči emocím ostatních, což jim pomáhá lépe pochopit a dát si do kontextu psí projevy," vysvětlil teorii svého týmu Faragó.

Zdroj: FOTO: Instagram

Populární
články

Přijmout partnera svého syna se zdá být samozřejmé, ne vždy tomu tak ale je
LIDÉ

„Synův coming out byl šok, když ale na oběd přivedl přítele, zamilovali jsme si ho,“ shrnuje Tomáš. Jak se s tím, že syn je gay, vyrovnal?

Autor: Mirka Dobešová
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Sora je původem z Jižní Koreje
LUI BODY

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Luxusní dýhování pokračuje jako obložení za televizí
Living 2023

Tajemství dokonalého interiéru? Jednota a propojenost. „Začněte u dveří,“ radí designerka

Autor: Martin Lyko
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop

E-Shop