Festival United Islands mění termín konání. "Chceme, aby návštěvníci stihli zajít i na hvězdy, které vystupují na Metronomu," říkají pořadatelé

Venku je stále zima a lezavo, ale organizátoři festivalů rozhodně nezahálí. Koho mrzelo, že se v posledních letech festivaly Metronom a United Islands…

Autor: Petr Opršal / Zdroj: United Islands, Metronom / 19. 12. 2018

Venku je stále zima a lezavo, ale organizátoři festivalů rozhodně nezahálí. Koho mrzelo, že v posledních letech festivaly Metronom a United Islands probíhaly o stejném víkendu, pro toho si pořadatelé přichystali dobré zprávy. Populární pražský festival se vstupem zdarma příští rok proběhne o tři neděle dříve, zatímco datum Metronomu se nemění.

Příští ročník multižánrového festivalu United Islands se odehraje o víkendu 31. května až 2. června v ulicích pražského Karlína. Místo se nemění, ale termín se na přání mnohých fanoušků posunul. Rozhodli jsme se vyjít vstříc všem milovníkům kvalitní hudby, kteří si přáli naplno užít jak United Islands, tak i Metronome festival Prague. Příští rok bude mít každý festival svůj vlastní termín. Místo jednoho víkendu, kdy bude Praha žít hudbou, tak nyní připravujeme rovnou dva,” vysvětluje David Gaydečka, pořadatel festivalu.

7. 7. 2019"Česká Mona Lisa" překonala aukční rekordy a vydražila se za 57 milionů korun

Seznam vystupujících zatím nebyl zveřejněn, ale pořadatelé slibují opět zejména mladé začínající zajímavé kapely z domova i ze světa. Vystoupí prý ovšem i oblíbení festivaloví matadoři české i zahraniční provenience. Kromě toho na návštěvníky čeká bohatý doprovodný program a kreativní dílny pro malé i velké.

Festival Metronom proběhne v nezměněném termínu, o víkendu 21. a 22. června. Zde většinou vystupují ty nejzářivější zahraniční hvězdy. Letos to byli například Chemical Brothers, Thom Odell či zakládající člen Velet Underground John Cale. Pro příští rok jsou ohlášeny legendy elektroniky Kraftwerk, kteří chystají speciální 3D show, triphopová Morcheeba, z domácích umělců pak Khoiba, ale i slavní excentrici z Pražského výběru.

12. 12. 2018Nenechte se zmást babskými radami! O pokožku je třeba pečovat i v zimě

Takže to vypadá, že i letos bude v Praze o zábavu postaráno. Už aby počasí začalo přát venkovním koncertům a festivalům.