Snoopy se dočká nových dobrodružství. Apple plánuje na kresleném psovi postavit dětský program připravované video služby

18. 12. 2018 08:00 Co se děje
Snoopy se dočká nových dobrodružství. Apple plánuje na kresleném psovi postavit dětský program připravované video služby

Kresleného bígla Snoopyho snad ani není třeba blíže představovat. Ačkoliv postavička vznikla téměř před sedmdesáti lety (autor Charles M. Schulz Snoopyho představil v roce 1950), stala se symbolem dětství nejedné generace. A právě na to do jisté míry spoléhá i společnost Apple, která uzavřela dohodu s kanadskou firmou DHX Media, jíž aktuálně náleží autorská práva na dílo Ch. M. Schulze. V DHX Media by tedy měli pro Apple „na klíč“ vyrobit nejen nové Snoopyho příběhy, ale také řadu speciálů a krátkých spotů se Snoopym a dalšími jeho přáteli známými z animovaného světa.

17. 12. 2018Každý stý člověk je „psychopat“. Je namístě se jich bát?

Ačkoliv Apple si většina z nás spojí zejména s počítači a mobilními telefony, pravdou je, že firma má v plánu expandovat i do oblasti exkluzivních televizních a video služeb – a právě tam má být hlavním lákadlem pro děti kreslený Snoopy. Jak přitom ukazuje dosavadní praxe, právě programy pro děti se stávají na televizních platformách skutečným „tahákem“ – např. exkluzivní smlouva televize HBO s tvůrci populární Sesam Street tuto show finančně doslova zachránila.

Apple však zároveň plánuje zapojit Snoopyho také do pořadů vzdělávacích – ty by se měly týkat vesmíru a jeho dobývání. To, že Apple získal práva k použití značky Ch. M. Schultze a Peanutse (jak se komiks se Snoopym jmenuje), tak zahraniční média označují za velkou výhru, jelikož o ně usilovalo více zájemců.

11. 1. 2019GALERIE: Dokonalé rozdíly, které vám umožní pohled na svět ze zcela jiné perspektivy

Že kreslený pes komerčně funguje i v seniorském věku (ani raději nepřepočítáváme, kolik by Snoopymu bylo ve světě lidí) pak dokazují i zisky z posledního celovečerního filmu, které celosvětově dosáhly k téměř 250 milionům dolarů. Komiksy, jejichž hlavním hrdinou byl Snoopy, pak vycházely právě od 2. října 1950 až do 13. února 2000, kdy jejich autor, Charles M. Schulz, zemřel. Dobrodružství kreslených postaviček z jeho pera pak bavila více jako 350 milionů čtenářů v 75 zemích světa a byla přeložena do 21 různých jazyků. A nyní díky Applu pravděpodobně osloví nové generace nejmenších diváků.

Zdroj: cnn.com, nme.com
Mirka Dobešová

Autor

Mirka Dobešová

Díky travesti sudičkám, s nimiž si je vzájemně stále v patách (a ráda si od nich půjčuje nejen kosmetiku, ale i šaty), miluje všechno trans a queer. Určitou obsesi má pro Londýn, Costu, West End a hlavně Priscillu, královnu pouště.

E-shop