Snoopy se dočká nových dobrodružství. Apple plánuje na kresleném psovi postavit dětský program připravované video služby

Kresleného bígla Snoopyho snad ani není třeba blíže představovat. Ačkoliv postavička vznikla téměř před sedmdesáti lety (autor Charles M. Schulz Snoopyho…

Autor: Mirka Dobešová / Zdroj: cnn.com, nme.com / 18. 12. 2018

Kresleného bígla Snoopyho snad ani není třeba blíže představovat. Ačkoliv postavička vznikla téměř před sedmdesáti lety (autor Charles M. Schulz Snoopyho představil v roce 1950), stala se symbolem dětství nejedné generace. A právě na to do jisté míry spoléhá i společnost Apple, která uzavřela dohodu s kanadskou firmou DHX Media, jíž aktuálně náleží autorská práva na dílo Ch. M. Schulze. V DHX Media by tedy měli pro Apple „na klíč“ vyrobit nejen nové Snoopyho příběhy, ale také řadu speciálů a krátkých spotů se Snoopym a dalšími jeho přáteli známými z animovaného světa.

14. 6. 2019Opravdu z nás dělá testosteron násilnické maniaky a způsobuje rakovinu prostaty? Přečtěte si mýty o tomto mužském hormonu

Ačkoliv Apple si většina z nás spojí zejména s počítači a mobilními telefony, pravdou je, že firma má v plánu expandovat i do oblasti exkluzivních televizních a video služeb – a právě tam má být hlavním lákadlem pro děti kreslený Snoopy. Jak přitom ukazuje dosavadní praxe, právě programy pro děti se stávají na televizních platformách skutečným „tahákem“ – např. exkluzivní smlouva televize HBO s tvůrci populární Sesam Street tuto show finančně doslova zachránila.

Apple však zároveň plánuje zapojit Snoopyho také do pořadů vzdělávacích – ty by se měly týkat vesmíru a jeho dobývání. To, že Apple získal práva k použití značky Ch. M. Schultze a Peanutse (jak se komiks se Snoopym jmenuje), tak zahraniční média označují za velkou výhru, jelikož o ně usilovalo více zájemců.

29. 5. 2019Německý DJ Boris Brejcha, tvůrce „inteligentní hudby zítřka“, vystoupí po vyprodané show na Výstavišti i v klubu Mecca!

Že kreslený pes komerčně funguje i v seniorském věku (ani raději nepřepočítáváme, kolik by Snoopymu bylo ve světě lidí) pak dokazují i zisky z posledního celovečerního filmu, které celosvětově dosáhly k téměř 250 milionům dolarů. Komiksy, jejichž hlavním hrdinou byl Snoopy, pak vycházely právě od 2. října 1950 až do 13. února 2000, kdy jejich autor, Charles M. Schulz, zemřel. Dobrodružství kreslených postaviček z jeho pera pak bavila více jako 350 milionů čtenářů v 75 zemích světa a byla přeložena do 21 různých jazyků. A nyní díky Applu pravděpodobně osloví nové generace nejmenších diváků.