TOP 10 nejdražších soukromých jachet, které budou brázdit oceány v roce 2019

Zboží, které si mohou pořídit jen ti nejbohatší lidé světa. Řeč je o luxusních jachtách v hodnotách překračujících stovky milionů dolarů. Jaké nejluxusnější…

Autor: Jan Witek / Zdroj: Foto: Beautifullife / 17. 12. 2018

Zboží, které si mohou pořídit jen ti nejbohatší lidé světa. Řeč je o luxusních jachtách v hodnotách překračujících stovky milionů dolarů. Jaké nejluxusnější stroje budou brázdit světové oceány v roce 2019 a komu tato plavidla patří?

Pelorus (300 milionů dolarů – 6,8 mld. Kč)

Majitelem tohoto plovoucího skvostu je jeden hongkongský miliardář a developer. Jméno této jachty je odvozeno z řeckého "pelorius", což bychom mohli přeložit jako "obrovský". Její délka je 115 metrů a váží přes 5,5 tisíce tun. Vybavena je několika dalšími menšími loděmi, dvěma helipady a vodními skútry. Vybudována byla v roce 2003 v Německu a dříve byla vlastněna podnikatelem ze Saúdské Arábie, ale také Romanem Abramovičem. Na lodi pracuje 46členná posádka na plný úvazek.

28. 5. 2019Vybavte se nádhernými vůněmi a stylovými venkovními a interiérovými dekoracemi na léto

Al Said (300 milionů dolarů – 6,8 mld. Kč)

Za vybudováním této jachty stojí společnost Lürssen Yachts. Loď patří a zároveň je pojmenována po sultánovi z Ománu – Kábús ibn Saíd. Uvnitř se nachází dokonce i koncertní sál, který je schopen pojmout až padesátičlenný orchestr. Jachta byla vybudována v letech 2007-2008 a v té době taktéž nesla titul největší soukromé jachty na světě. Je schopna pojmout až 70 hostů a 154 členů posádky.

Radiant (320 milionů dolarů – 7,28 mld. Kč)

Tato luxusní jachta byla vybudována v roce 2009 pro emirátského miliardáře Abdulla Al Futtaima. Je dlouhá 110 metrů a uzpůsobena pro 22 cestujících a 44člennou posádku. Pro její výrobu byla použita ta nejlepší ocel a hliník. Paluby jsou obloženy teakovým dřevem a ve vybavení nechybí bazény, plážový klub, helipad, masážní salón, koupací plošina, ale třeba také herna s kulečníkem, kino, vířivka či posilovna. Jachta je vybavena také extrémně silným vodním dělem, které zajišťuje bezpečnost např. při setkání s piráty.

Superyacht A (323 milionů dolarů – 7,35 mld. Kč)

Tohle je pravděpodobně jachta s nejoriginálnějším designem ze všech z tohoto žebříčku. Připomíná trochu vojenskou loď či ponorku a byla vyrobena pro Andreye a Aleksandru Melnichenko (ruského miliardáře a jeho manželku). Luxusní interiér ukrývá více než 24 000 metrů čtverečních a mimo luxusních pokojů se zde nachází klub o velikosti 2 500 metrů čtverečních. K dispozici jsou také tři bazény, z nichž jeden je skleněný a je umístěný přímo nad zmiňovanou diskotékou.

Serene (330 milionů dolarů – 7,5 mld. Kč)

V současné době je tato jachta ve vlastnictví miliardáře Mohammeda bin Salmána, což je korunní princ Saúdské Arábie. Byla vybudována v roce 2011 v Itálii, původně pro ruského podnikatele Yuriho Sheflera. Pronajímal si ji ale také miliardář Bill Gates, a to za 5 milionů dolarů týdně (necelých 114 milionů korun). Mohammed tuto loď poprvé viděl ve Francii a poté se rozhodl koupit ji. Jachta oplývá jedinečným stylem a designem a málo kdo z ní spustí oči. Uvnitř se nachází ty nejmodernější technologie, několik bazénů (včetně bazénu s mořskou vodou) a k dispozici je také ponorka, sněžná místnost, parní lázně, podvodní výhledová místnost pro sledování podmořského světa, venkovní kinosál, kosmetické centrum, taneční kluby a další nekonečný seznam nejrůznějších vymožeností. Jak by se vám líbila dovolená na této jachtě?

Dubai (350 milionů dolarů – 7,96 mld. Kč)

Tato superjachta byla postavena pro vládce Dubaje – šejka Muhammada bin Rašída Al Maktúma, který pro ni navrhl dekadentní interiér. Nejpozoruhodnější na této lodi jsou obrovské plochy na opalování, několik vířivek a bazénů, které se chlubí vzácnými ručními obklady. Uvnitř se nachází několik podobně vytvořených mozaik, nádherné kruhové schodiště se skleněnými schody a je zde také dvoupodlažní kajuta majitele, společenská místnost, několik salónků a prostor až pro 115 členů posádky.

Topaz (527 milionů dolarů – 12 mld. Kč)

Obrovská jachta, která je dlouhá necelých 150 metrů. Asi není úplně těžké představit si, jaký to bude luxus, ale tato jachta navíc disponuje třeba posuvným trupem a osmi nádhernými palubami. Nachází se zde také koupací plošina s vestavěným bazénem či luxusní podvodní světla. Uvnitř nechybí nejmodernější tělocvična, kinosál, wellness centrum a další. Majitelem je Mansour bin Zayed Al Nahyan – místopředseda vlády Spojených arabských emirátů a ministr prezidentských záležitostí, který je rovněž členem královské rodiny Abu Dhabi.

Azzam (650 milionů dolarů – 14,8 mld. Kč)

Třetí nejdražší jachta na světě, která byla docela nedávno předána šťastnému majiteli, kterým je Chalífa bin Saíd Ál Nahján – prezident Spojených arabských emirátů. Výrobci se chlubí, že je to nejkomplexnější a nejnáročnější jachta, která byla kdy postavena. Se svou délkou 180 metrů je taktéž největší soukromou jachtou na světě. Luxusní interiér navrhl Francouz Christophe Leoni a byl vybudován ve stylu císařského paláce. Prozatím je však o této jachtě známo jen málo.

5. 10. 2018Oslnivá na pohled, dechberoucí na poslech, taková je nová chytrá televize Philips OLED+ 903

Eclipse (1,5 miliardy dolarů – 34,14 mld. Kč)

Druhá nejdražší soukromá jachta patří ruskému podnikateli Romanu Abramovičovi. Zároveň se s délkou 165 metrů pyšní titulem druhé největší jachty na světě. Její velikost ji umožňuje prostor pro mnoho extravagantních prvků, jako jsou dva bazény, několik vířivek, kluby, dva vrtulníky, tři čluny či mini ponorka pro ponor do 50 metrů. Mimo tyto vymoženosti je jachta Eclipse vybavena také ochrannými systémy v čele s protiraketovou obranou. Hlavní ložnice a další části jachty jsou vybaveny pancéřováním a neprůstřelnými okny. Na jachtě se nachází i sofistikovaný anti-paparazzi štít, který oplývá moderními lasery a světly, které oslňují objektivy fotoaparátů. Pro provoz zde funguje 70členná posádka.

History Supreme (4,5 miliardy dolarů – 102,4 mld. Kč)

S obrovským náskokem si první místo drží tato nejdražší jachta na světě. Na první pohled byste to o ní však v žádném případě neřekli. Měří totiž pouze 30 metrů,  její cena je i přes to obrovská. Byla totiž vyrobena ze zlata a platiny, a to pro neznámého malajského podnikatele. Obsahuje nejméně 100 000 kg těchto, ale i jiných vzácných materiálů a jejich použití je vidět i na povrchu lodi. Takovou třešničkou na dortu je hlavní ložnice, která se chlubí nástěnnou dekorací vyrobenou z kamene meteoritu a sochou vyrobenou z pravých kostí tyranosaura. V tomto apartmánu se nachází také akvárium umístěné ve zdi, které obsahuje 68 kilogramů 24karátového zlata, ale třeba i iPhone zabalený do 500 diamantů.