Nezničitelný rocker Keith Richards překvapil fanoušky: „Rozhodl jsem se přestat pít!“

Sex, drogy a rock’n’roll. Není mnoho muzikantů, kteří by prožili tak divoký život jako kytarista Rolling Stones Keith Richrads a zároveň se dožili sedmdesátky.…

Autor: Petr Opršal / Zdroj: Men's Health, NME, BBC / 14. 12. 2018

Sex, drogy a rock’n’roll. Není mnoho muzikantů, kteří by prožili tak divoký život jako kytarista Rolling Stones Keith Richrads a zároveň se dožili sedmdesátky. Čtyřiasedmdesátiletý rocker ovšem překvapil publikum svým včerejším rozhodnutím přestat pít.

12. 12. 2018Nenechte se zmást babskými radami! O pokožku je třeba pečovat i v zimě

„Už bylo na čase,“ řekl Keith Richards. „Prostě mě přestalo bavit chlastat,“ uvedl slavný kytarista hudebnímu magazínu s příhodným názvem Rolling Stone. Neplánuje prý být stoprocentním abstinentem a neodmítá, že by si občas dal pivo s mírou nebo sklenici vína. Časy Keitha Richardse, který byl během koncertu schopný vypít lahev Stoličné a odehrát všechny party, jako by se nechumelilo, jsou ovšem dávno pryč.

Kytarista už začátkem tohoto roku oznámil, že současné drogy už ho nudí, a proto se rozhodl nahradit je kávou. Řekl to ten samý Keith Richards, který podle městské legendy šňupal kokain ředěný popelem svého vlastního otce a který ozkoušel snad každou existující substanci světa. Ze všech svých oblíbených neřestí si prý ponechal jen kávu a cigarety.

Nutno dodat, ačkoliv byl Keith Richards fanoušky i tiskem brán jako někdo, kdo drogy považoval za nepřátele, a proto se jich nelekal a na množství nehleděl, takový obraz není zcela přesný. Sám ve své autobiografii vzpomíná, že je pravděpodobně naživu díky kombinaci dvou faktorů. Zaprvé měl jako bohatý muzikant vždy přístup ke kvalitnímu „matroši“ bez většího množství škodlivých příměsí. Zadruhé, ačkoliv Keith vždy rád experimentoval, vždy si dával drogy jen v malých dávkách a nikdy necítil potřebu užívané množství zvyšovat.

26. 4. 2019Období pikniků zahájeno: buďte styloví! Kromě koše s dobrotami a deky se vybavte trendy kloboukem!

Že to Keithovi stále hraje, prokázal i při letošním #NoFilter tour, se kterým se Rolling Stones zastavili v pražských Letňanech. LUI říká: „Kéž bychom i my měli v sedmdesáti tolik energie jako pánové Jagger, Richards, Watts a Wood.“