Svátky plné rodinných setkání jsou pro mnohé lesby a gaye zdrojem velkého stresu. Nesouvisí však s nákupy a úklidem

Vánoce jsou svátky klidu a pohody. Tato věta možná platí pro většinu lidí, ale existují i tací, kteří se svátků a hromadného setkání bojí a nejraději by se…

Autor: Jan Witek / Zdroj: Prague Pride / 13. 12. 2018

Vánoce jsou svátky klidu a pohody. Tato věta možná platí pro většinu lidí, ale existují i tací, kteří se setkání o svátcích bojí a nejraději by se mu vyhnuli. Vánoce jsou emocionálně vypjaté období. Člověk musí vydržet několik dní s rodinou, přežít návštěvy příbuzenstva, bilancuje uplynulý rok a dává si předsevzetí, co vše v tom novém roce napraví. A když ještě k tomu musí před blízkými nebo třeba bývalými spolužáky držet v tajnosti svou odlišnou sexuální orientaci, je to úplné peklo. Proto i v době svátků zůstává v provozu online LGBT poradna Sbarvouven.cz.

Internetová poradna, kterou provozuje spolek Prague Pride, pomohla za necelé čtyři roky své existence již 2700 klientům a klientkám. Většinou se jedná o mladé lidi, kteří potřebují podporu při hledání své vlastní identity, nebo se potýkají s odmítnutím ze strany rodiny či spolužáků.

Poradnou dosud prošlo přes 60 000 soukromých zpráv, jejichž obsah by pisatelé mnohdy ani za nic nesvěřili nikomu známému. Nejvíce klientů pochází z Prahy a středních Čech, dále z Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. Ale i v dalších částech republiky žijí bezradní teenageři, kteří si nemají s kým promluvit a možná ani nikoho, kdo by prošel něčím podobným, ve svém okolí neznají.

19. 5. 2019Průlom v hubnutí a prevenci obezity: Kalorie z některých konkrétních potravin vadí více než jiné

I když už asi máte coming out za sebou, jistě nikdy nezapomenete, jaké to bylo, když vaši rodiče ještě nic netušili. Stovky mladých lidí si nyní procházejí podobnou zkušeností. Pomozte jim coming out v klidu zvládnout. Až se budete rozmýšlet, kam pošlete svůj letošní vánoční dar, vzpomeňte si na poradnu Sbarvouven.cz. Příspěvek můžete poslat snadno a rychle přes Darujme.cz a můžete si vyžádat i potvrzení o daru.

Šťastné a veselé ze spolku Prague Pride!