Co pořídíte v outletovém centru za tisíc korun? Přijali jsme výzvu a vyrazili na nákup

Co všechno se dá v outletovém centru Prague the Style Outlets pořídit za jeden tisíc korun? Při prvním pohledu na seznam značek bych odhadoval, že nic moc: Blažek, Karl Lagerfeld, Desigual, Guess… Tyto obchody nepatří mezi ty úplně low-budgetové. Ale i tak jsme se to s kolegou Viktorem, který mi ochotně posloužil jako stojan při focení, vydali prozkoumat.

Autor: Hynek Toman / Zdroj: Prague The Style Outlets / 13. 12. 2018

První zastávka: parfumerie FAnn. Vážně mě zajímalo, v čem se bude parfumerie v outletu odlišovat od té normální – tak trochu jsem odhadoval, že v ničem. Byl jsem ale mile překvapen, když jsem zjistil, že se sortiment parfumerie vážně skládá jen ze zlevněných parfémů. A přitom šlo o krásné vůně! Líbil se mi třeba parfém Moschino Fresh Couture ve flakonu inspirovaném čisticím prostředkem na okno – ovšem u něj bych hranici tisíce korun mírně překročil. U mnoha jiných vůní od Calvina Kleina, Burberry či Salvatora Ferragamo bych se však do limitu rozpočtu vešel a ještě by mi zůstalo na kávu a dort ve Starbucks, které nově v centru také najdete.

Pánská vůně Moschino ve flakonu inspirovaným prostředkem na okna

Pochopitelně jsem ale nechtěl svůj rozpočet utratit hned v prvním obchodě – i přesto, že nejsem žádný fanoušek nákupů, musím uznat, že atmosféra je v Prague The Style Outlets příjemná a vůbec mi proto nevadilo tam ještě chvíli pobýt. Další zastávku jsme si tedy udělali v prodejně obuvi Salamander – u značkových bot bych zde tisícovku o pár stovek překročil, například boty Gant zde měli za 1645,-Kč, což pro mou výzvu byla pořád příliš vysoká částka – ačkoliv musím uznat, že to je mnohem příznivější cena, než bych čekal. 

V obchodě Adidas jsem pak úplnou náhodou narazil na bílé ponožky s logem, které už nějaký ten pátek sháním. Cena? Sedmdesát korun – to by byl hřích nechat je tam ležet.

Adidas v Prague the Style Outlets
5. 12. 2018„Podstoupil jsem transplantaci vlasů v Istanbulu. Není se za co stydět!“ říká Adam Pavelka

Překvapeni jsme byli v butiku Guess, tak příznivé ceny jsme vážně nečekali. Krásný kožený batoh bych pořídil v ceně do dvou tisíc. U trendy trička s proužkem bych potom klidně dodržel i svůj předem stanovený limit a pár stovek by mi ještě zůstalo. To stejné u dalších triček a doplňků. V obchodě United Colours of Benetton jsme zase objevili žlutý svetr za 538,-Kč.

Také jsme vyzkoušeli obchod značky Imperial, o které jsme nikdy předtím neslyšeli. Ale měli dobrý výběr cool kousků – sexy teplákovky ze zajímavých materiálů nebo třeba longline tričko s potiskem zezadu. Cena? Tisíc korun a pár drobných. Všechny kousky najdete v galerii níže.

Vánoční atmosféra v Prague the Style Outlets

Nakonec jsem se vrátil do FAnn, protože jsem v rámci předvánočních nákupů sháněl hlavně dárky pro příbuzné. A pro ně já si „měkké“ dárky vybírat netroufnu. Pro mámu jsem pořídil přírodní kosmetickou sadu na ruce a nehty od značky Fikkerts (cena po slevě byla o necelé tři stovky nižší) a pro sestru veganskou vlasovou kosmetiku Gosh (sleva nějakých 70,- Kč na produkt.) Teď už jen doufat, že si to tady nepřečtou, aby měly pod stromkem aspoň nějaké překvapení!