Nenechte se zmást babskými radami! O pokožku je třeba pečovat i v zimě

Nenechte se ošálit. I když se teploty zatím drží nad nulou, vypadá to, že nás letos čeká pořádně tuhá zima. A pokud chcete vypadat i v zimě co nejlépe, je čas…

Autor: Petr Opršal / Zdroj: Angry Beards / Advertoriál / 12. 12. 2018

Nenechte se ošálit. I když se teploty zatím drží nad nulou, vypadá to, že nás letos čeká pořádně tuhá zima. A pokud chcete vypadat i v zimě co nejlépe, je čas naučit se správně pečovat o svou pokožku. Zapomeňte na babské rady a podívejte se, jak na to.

29. 11. 2018"Na televizi už nekoukám. To prostě nejde se na sebe pořád dívat!" říká moderátor Honza Musil

Jedna z nejhorších rad, kterou vám kdy může kdo dát, je, abyste v zimě přestali s hydratací. Prý že kvůli ní buňky v kůži mrznou a popraskají. Pravda, krémy na vodní bázi nejsou pro zimní období zcela vhodné, ale pokud si pořídíte některou z tukových emulzí, pleti jen prospějete. Mimochodem, nevěřte ani těm, co tvrdí, že mastná pokožka hydrataci nepotřebuje. I tu je nutné přes zimu vyživovat.

Další problém nastane, pokud se krémem namažete, ale jen tak „aby se neřeklo“. Kůže v zimě potřebuje dostatek vláhy. Málo krému je sice lepší než žádný krém, ale vaše pokožka stejně trpí. To platí i pro případ, pokud jedete na hory a myslíte si, že zimní sluníčko s vámi nic neudělá. Chyba lávky. Pokud nechcete, aby váš obličej připomínal pozadí paviána, je třeba namazat se opalovacím krémem.

O pokožku je třeba pečovat bez ohledu na roční období

Některý pán se možná stále necítí příliš dobře v drogerii v sekci s hydratačními krémy a má pocit, že bude za „dámičku“. Ale kdepak. A navíc hydrataci můžete vyřešit i tak mužně, jak se jen dá. V poslední době jsou čím dál populárnější různé krémy či balzámy na vousy. Jedny z nejlepších na našem trhu vyrábí česká společnost Angry Beards.

Balzám na vousy ovšem oceníte, i pokud jste příznivcem hladce oholených tváří. Tyto krémy totiž v první řadě vyživují a hydratují pokožku. Nejenže brání svědění, ještě vytvářejí ochranný film, který ji i chrání před nepříjemnými vlivy okolí, ať už je to vítr, mráz či třeba zmíněné horské sluníčko. A právě forma balzámu je pro výživu pokožky v zimním období zcela ideální.

6. 5. 2019LUI Singles: Felix

Takže pokud chcete mít zdravou pokožku na tváři a třeba i ten hustý, zdravý a lesklý porost, jako správný dřevorubec, je čas podívat se do nabídky Angry Beards. Kromě balzámů, krémů a vosků pro pleť i vousy zde seženete i nejrůznější dárkové sady, třeba pro vaše kamarády a blízké pod stromeček. A komu je zima na hlavu, ten zde pořídí i stylové zimní čepice.