Aktuální studie zjistila, že jeden velmi opomíjený nápoj může zásadně prodloužit váš život

10. 12. 2018 15:00 Co se děje
Aktuální studie zjistila, že jeden velmi opomíjený nápoj může zásadně prodloužit váš život

V pondělí po ránu si je málokdo jist, že by chtěl žít nějak dlouho. Jinak se ale vědci předhánějí v tom zjistit, jaké pití a jaké jídlo nám pomůže dožít se stovky a zažít až děsivé množství pondělků. V poslední době je středobodem zájmu zejména vliv pití kávy a alkoholu na zdraví a dlouhověkost.

11. 12. 2018Čtyři absurdní předpovědi, které se nakonec vyplnily. Kdo skutečně přišel s vizí tabletů? A vidí Simpsonovi do budoucnosti?

Aktuální australská studie, která zkoumala zdraví tisícovky žen, jimž bylo přes 70 či dokonce 80 let, ovšem zjistila, že na zdraví může mít velmi podstatný vliv další v poslední době poněkud opomíjený nápoj, a to sice čaj.

Studie trvala delší dobu a jejího konce se dožilo 88 procent účastnic v požehnaném věku. Ukázalo se, že ženy, které pily dva šálky čaje denně, měly o 40 procent větší šanci žít déle než ty, které čaj moc často nepily.

21. 12. 2018Zapomeňte na klasické vánoční stromečky a inspirujte se těmito originálními nápady

Za zdraví posilujícím účinkem čaje stojí flavonoidy obsažené mimo jiné také v čokoládě či víně, což jsou další poživatiny, které s oblibou v rozumném množství pravidelně konzumují dlouhověcí lidé. Dva šálky čaje vám ovšem poskytnou celou doporučenou denní dávku těchto látek, tedy zhruba 350 mg.

Zdroj: FOTO: Instagram
Nikol Šubrtová

Autor

Nikol Šubrtová

"Nebuď idiot." Tahle rada jí změnila život.

E-shop