Aktuální studie zjistila, že jeden velmi opomíjený nápoj může zásadně prodloužit váš život

V pondělí po ránu je si málokdo jist, že by chtěl žít nějak dlouho. Jinak se ale vědci předhánějí v tom zjistit, jaké pití a jaké jídlo nám pomůže přelézt…

Autor: Nikol Šubrtová / Zdroj: FOTO: Instagram / 10. 12. 2018

V pondělí po ránu si je málokdo jist, že by chtěl žít nějak dlouho. Jinak se ale vědci předhánějí v tom zjistit, jaké pití a jaké jídlo nám pomůže dožít se stovky a zažít až děsivé množství pondělků. V poslední době je středobodem zájmu zejména vliv pití kávy a alkoholu na zdraví a dlouhověkost.

22. 2. 2019Samořízené vozy v budoucnosti neovlivní jen svět dopravy, ale i lidskou sexualitu

Aktuální australská studie, která zkoumala zdraví tisícovky žen, jimž bylo přes 70 či dokonce 80 let, ovšem zjistila, že na zdraví může mít velmi podstatný vliv další v poslední době poněkud opomíjený nápoj, a to sice čaj.

Studie trvala delší dobu a jejího konce se dožilo 88 procent účastnic v požehnaném věku. Ukázalo se, že ženy, které pily dva šálky čaje denně, měly o 40 procent větší šanci žít déle než ty, které čaj moc často nepily.

19. 3. 2019Další homofobní násilí v Čečensku, v bezpečí nejsou ani lesby. Končí mrtvé, pohozené v lese

Za zdraví posilujícím účinkem čaje stojí flavonoidy obsažené mimo jiné také v čokoládě či víně, což jsou další poživatiny, které s oblibou v rozumném množství pravidelně konzumují dlouhověcí lidé. Dva šálky čaje vám ovšem poskytnou celou doporučenou denní dávku těchto látek, tedy zhruba 350 mg.