Český design v ulicích! Jaké akce stojí za to před svátky navštívit?

Jestli sháníte originální dárky, tak už máte skoro za pět minut dvanáct. Naštěstí pro vás existují akce, kde můžete nakoupit designové drobnosti od českých…

Skvělá zpráva pro všechny, kteří nechali výběr dárků skoro na poslední chvíli. Čeští designéři byli pilní, a tak vám svoji tvorbu naservírují hned na několika akcích.

Tou první je právě probíhající víkendový Dyzajnmarket /ano, píše se to tak správně/. Ten již několik let prezentuje tvorbu českých designérů na náměstí Václava Havla.

Sexy babičky na Instagramu – zestárlé hvězdy se fotí stejně jako za mlada a část uživatelů to má problém skousnout12. 6. 2021

Akce Dyzajnmarket je celovíkendová, stánky s dárky tam najdete po celý den v sobotu i v neděli. První zimní termín odstartoval již dnes a bude probíhat do nedělní 19. hodiny. Čestí designéři se na místě sejdou i příští víkend 15. a 16. prosince, navíc se můžete těšit i na doprovodný program a koncert. Své místo tu pak mají i stánky se stylovým občerstvením. Návštěva akce je navíc zdarma.

SRNA je ekologický projekt, který se zabývá recyklací skla, o víkendu na Dyzajnmarketu

Dalším lákadlem, tentokrát na dárky pro nejmenší, je Festival Mini. Mini je designový festival pro děti, kde převažují domácí tvůrci, značky a firmy. Na festivalu můžete narazit na čerstvé novinky spolu s generacemi prověřenými ikonami. Nabídka Mini je velmi pestrá a doplňuje ji nabitý doprovodný program pro děti všech věkových kategorií, v rámci něhož jsou připravovány také tvůrčí dílny.

Festival Mini probíhá o víkendu v obchodním domě Kotva

Festival Mini probíhá také o tomto víkendu v obchodním domě Kotva v 5. a 6. patře, vstupné na jeden den je 130 korun.

Prospívá očím a pomůže vám zhubnout. Ranní procházka před snídaní je nejlepší způsob, jak začít den1. 5. 2021

Kdyby vás víkendové akce zrovna nezaujaly, zavítejte do některého z českých designových obchodů, které se zaměřují na prodej děl českých tvůrců. Prověřená je určitě Debut Gallery na Malém náměstí, Leeda v Bartolomějské nebo znovuotevřený Backyard. Zkrátka, pokud ještě dárky nemáte nebo potřebujete už jen nějaké drobnosti, vydejte se do centra Prahy, a to nejen o víkendu.

Zdroj: Archiv značek