Držíte ketodietu a nedaří se vám zhubnout? Možná děláte jednu z těchto šesti chyb!

Ketodieta, tedy dieta, při které si skoro neomezeně užíváte masa a tučných potravin, ale omezujete cukry se v současnosti těší velké oblibě. Nejednou se stane,…

Autor: Petr Opršal / Zdroj: Men's Health / 8. 12. 2018

Ketodieta, tedy dieta, při které si skoro neomezeně užíváte masa a tučných potravin, ale omezujete cukry, se v současnosti těší velké oblibě. Nejednou se stane, že se do ní s nadšením vrhnete po hlavě, ale výsledek se bůhvíproč nechce dostavit. Možná se dopouštíte jedné z častých chyb…

11. 4. 2019Překvapivé množství mužů předstírá orgasmus. Proč a jak to dělají?

Jíte příliš mnoho kalorií

I když si při ketodietě můžete dopřávat maso a jiné zdánlivě nezdravé potraviny, neznamená to, že se můžete ládovat od večera do rána. Jak uvádí server Men’s Health, tuk má devět kalorií na gram, zatímco cukry pouze čtyři. Takže je lepší dopřát si více kvalitního a sytivého masa, než se celý den dojídat a pak se divit, že vám ta ketóza nefunguje.

Pořád ještě nejste ve stádiu ketózy

Do stavu ketózy se dostáváte, když vaše tělo většinu energie přijímá z tuku je nuceno pálit právě tuky místo svalů. Ale bez toho, abyste si pečlivě počítali příjmy jednotlivých živin, či je sledovali v aplikaci, se jedná o alchymii. Navíc jídelníček, který uvede do potřebného stádia jednoho, u druhého nefunguje. Zajděte si proto raději za svým výživovým poradcem a domluvte se na změně jídelníčku.

Jste ve stresu

Držet dietu je krásné a je skvělé, když ji držíte pečlivě. Jenomže tělo nereaguje jen na podněty žaludku, ale i mozku. A ve chvíli, kdy jste vystresovaní, nevyspalí či dokonce trpíte depresemi, se hubne špatně. „Pokud se vám v těle zvedne hladina stresového hormonu kortizolu, je těžké zhubnout,“ říká dietoložka Ginger Hultin.

Nedaří se vám udržet si stádium ketózy

Stav ketózy je poměrně křehký a pokud se začnete ládovat cukry, je velmi snadné ho přerušit. Jakmile ale ketózu přerušíte, chvíli trvá, než se vám ji podaří opět nahodit. V tu chvíli tedy přestanete pálit tuky. Je tedy potřeba zlepšit plánování jídelníčku či zvážit, zda je tato dieta pro vás opravdu vhodná.

Dáváte si příliš mnoho keto-pamlsků

Jeden by si řekl, že když ketodieta povoluje mlsání, tak se nemusíte ohlížet na to, kolik ketomuffinů sníte. Kdepak. I když jsou v rámci diety povolené, stále mají dost kalorií, takže bezhlavé tláskání nepřipadá v úvahu. Takže si radši dejte hrst oříšků.

29. 8. 2018Lady Gaga se nechala vyfotit úplně nahá, fotky pak zveřejnila na svém Instagramu

Přeháníte to s mléčnými výrobky

Mléčné výrobky nejsou při keto-dietě zakázány, ale musíte u nich dávat pozor. Přece jen, je v nich dost cukru, takže stačí chvilka nepozornosti a ketóza mizí v dáli. Někdy stačí jeden kelímek ovocného jogurtu, ale i některé bílé jsou opravdu sladké. Takže si radši čtěte složení a nepřehánějte to ani s dalšími produkty hovězí laktace.