Hnutí za správné vylučování: moderní toaleta škodí zdraví, většina lidí ji neumí správně používat

6. 12. 2018 08:00 Co se děje
Hnutí za správné vylučování: moderní toaleta škodí zdraví, většina lidí ji neumí správně používat

Množství činností v našem životě vykonáváme jednoduše přirozeně, automaticky, aniž bychom o nich více přemýšleli. Ovšem ne vždy je ona nezřídka zdánlivá „přirozenost“ (proměněná technologiemi a moderními výdobytky) cestou ideální. O tom ostatně svědčí fakt, že lidé se např. stále častěji potýkají se spánkovými problémy, aktuálně se však pozornost mnohých upírá především na vykonávání činnosti zcela odlišně – vykonávání potřeby. A podle hnutí za správné vylučování nespočet lidí jednoduše neumí používat toaletu správně, resp. způsob, jak na toaletu chodí, je prostě špatný a dokonce škodí zdraví.

17. 1. 2019Nová "léčba" homosexuality je tu - postačí aplikace z Googlu. Vlna odporu na sebe nenechala dlouho čekat

Faktem je, že dnešní moderní člověk vběhne na toaletu, vykoná potřebu a zase běží dál. Ovšem podíváme-li se na dostupné statistiky, právě po té, co se v našich domovech objevily dnešní – moderní – toalety, začala v populaci vzrůstat také četnost onemocnění souvisejících s vylučováním – zácpy, hemeroidy. Právě tyto problémy později dostalo na vrub užívání klasických „sedacích toalet“. Již v šedesátých letech minulého století se tak napříč vědeckou obcí začaly ozývat hlasy, že „sedací toaleta“ je tím pro člověka nejnepříznivějším vynálezem, který byl kdy uveden na trh...

A pravdou je, že historie mluví jasně – první primitivní toaleta byla jednoduše jáma v zemi. Jáma, k níž člověk musel podřepnout. Jámy dnes nahradilo supermoderní vybavení, toalety mohou svou složitostí připomínat ovládání raketoplánu, nabízejí vyhřívání, mytí, sušení i „ovonění“. To všechno je sice krásné (a patřičně nákladné), ovšem nezdravé.  Vlastně by se dalo říct, že tolik vysmívané turecké záchody, při jejichž užití si skutečně musíte přidřepnout, jsou pro lidské zdraví mnohem prospěšnější.

22. 1. 2019Pokračování Sexu ve městě nebude, legendární Carrie Bradshaw se i přesto vrací před kamery

Skutečně přirozenou polohou pro vylučování je totiž dřep. Málokdo by ale chtěl mít doma místo toalety jámu…Proto se našlo množství badatelů, kteří se snažili této poloze při užití standardní toalety přiblížit. A tak vznikla speciální „stolička“, kterou si jednoduše na toaletě podložíte nohy. Ta se stala hitem jak v USA, tak i dalších zemích, Českou republiku nevyjímaje (i my tak máme ryze lokálního výrobce „záchodové stoličky“). A její účel je jasný – lze jí podložit nohy tak, že člověk, ač sedí na míse, se skutečně blíží poloze dřepu. Stolička je – i z hlediska lékařského – skutečně schopna simulovat přirozenou polohu při vylučování a umožní, aby i střeva byla ve správné poloze. Podle lékařů je totiž zásadní, aby kyčelní kloub byl s osou těla ideálně v úhlu 35 stupňů, toho však při sezení na běžné toaletě nelze dosáhnout.

Záchodová stolička prý dokáže pomoci všem, kteří mají s vylučováním jakékoliv problémy, zároveň si však její užití pochvalují i ti, co snaží žít zdravěji. Bez ohledu na to, zda podlehnete trendu a koupíte si „záchodovou stoličku“, nebo si jednoduše nohy podložíte něčím, co máte doma, údajně na tento zážitek již nikdy nezapomenete a příště „nebudete moci jinak“…

Zdroj: independent.co.uk, bbc.co.uk
Mirka Dobešová

Autor

Mirka Dobešová

Díky travesti sudičkám, s nimiž si je vzájemně stále v patách (a ráda si od nich půjčuje nejen kosmetiku, ale i šaty), miluje všechno trans a queer. Určitou obsesi má pro Londýn, Costu, West End a hlavně Priscillu, královnu pouště.

E-shop