České zlaté ruce zase slaví úspěch! Hotel Villa Memories byl vyhlášen nejlepším rodinným butikovým hotelem Evropy

6. 12. 2018 10:00 Co se děje
České zlaté ruce zase slaví úspěch! Hotel Villa Memories byl vyhlášen nejlepším rodinným butikovým hotelem Evropy

Uprostřed zvlněné krajiny Hostýnských vrchů se nenápadně tyčí hotel s pouhými osmi pokoji, který letos sklidil velký úspěch na celosvětovém udílení cen Boutique Hotel Awards. Wellness & Spa Boutique Hotel Villa Memories se v listopadu v Londýně stal nejlepším rodinným butikovým hotelem v Evropě a celosvětově se ve své kategorii umístil v první čtyřce. Zařadil se tak po bok luxusních destinací na Kostarice, v Thajsku a na Bali.

17. 12. 2018Každý stý člověk je „psychopat“. Je namístě se jich bát?

„Do této soutěže nás navrhla naše klientka z Velké Británie. Tolik se jí u nás líbilo, že se díky jejímu pozitivnímu ohlasu ozvala organizace Boutique Hotel Awards, která k nám na týden poslala své auditory. O výhře jsem se dozvěděl o několik měsíců později, shodou okolností jsem ten den slavil ve vile své narozeniny s rodinou,“ popisuje cestu k ceně majitel hotelu Villa Memories Martin Ditmar. Rozhovor s ním najdete i v našem novém vydání LUI Living.

Konkurencí moravskému hotelu bylo v soutěži na 300 podobných zařízení z 80 zemí celého světa. Pořadatelé Boutique Hotel Awards popisují Villu Memories jako „Afrikou inspirované útočiště objevené uprostřed českého venkova“ a vyzdvihují neokoloniální ráz interiérového designu s dominantními dřevěnými prvky, množství a kvalitu služeb pro hosty nebo třeba skvěle zásobený vinný sklep.

Prestižní ocenění Boutique Hotel Awards

Původně šlo o rodinný dům, který jsem si společně s mladými architekty přetvořil tak, abych se v něm i já sám cítil dobře,“ prozrazuje Martin Ditmar. Villa Memories vznikla v roce 2014, dnes má osm pokojů a dvacet dva lůžek. Každý z pokojů má zcela unikátní atmosféru a hostům poskytuje maximální komfort včetně nejmodernějšího vybavení. Hotel si oblíbili klienti z ciziny i České republiky, kteří sem míří za rodinnými oslavami, svatbami, nerušenými dovolenými, ale i firemními akcemi a team buildingy.

Nápad otevřít butikový hotel prý vznikl na cestách po Jihoafrické republice. Interiér domu lásku k Africe prozrazuje, jeho pečlivá rekonstrukce se nesla v ekologickém duchu a s citlivostí k okolní přírodě. Součástí budovy je například relaxační centrum s bazénem či saunou. Na návštěvníky čeká rozmanitý program – děti mohou například vyrazit poznávat přírodu s hajným, rybářem či včelařem, dospělí se mezitím mohou oddat golfu nebo se svěřit do rukou masérů, odborníků na výživu či lektorů jógy, pro hosty je nachystaná též jízda na koni či škola grilování.

„V tomto projektu jsem nechal kus svého srdce, promítly se do něj moje zážitky z cest a mé touhy. Když přijedete, zavře se za vámi brána a ocitnete se v jiném prostředí. Snažíme se, aby se u nás klienti opravdu cítili jako doma. A tak například hostům schováme jejich načatou lahev kvalitního koňaku a když přijedou příště, mají ji přichystanou ve svém pokoji. Jsou i tací klienti, kteří si u nás nechávají rozečtené knihy,“ odhaluje Martin Ditmar, že on i jeho tým dbají na ty nejmenší detaily.

31. 12. 2018Jaké nebezpečí způsobuje sváteční obžerství vašim játrům a jak je po svátcích regenerovat?

Popularita butikových hotelů v posledních letech po celém světě roste. Hostům už nestačí mít pětihvězdičkový servis, rádi se obklopují kromě luxusu také soukromím. Před dovolenou ve velkých hotelových resortech pak dávají přednost vytváření vzpomínek. A právě to je hlavní cíl vítězné Villy Memories – splněná přání a osobité zážitky.

Zdroj: Cammino
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop