Vyhrát Superstar nemusí být žádné terno! Na některé z vítězů jste už jistě dávno zapomněli

Když v roce 2004 začala na Nově soutěž Česko hledá Superstar, začala mánie. Snad každá televize začala vysílat podobný formát, jednu dobu snad nešlo přepnout…

Autor: Petr Opršal / Zdroj: TN.cz Extra, Youtube, Tv Nova / 5. 12. 2018

Když v roce 2004 začala na televizní stanici Nova soutěž Česko hledá Superstar, začala mánie. Snad každá televize vysílala podobný formát, jednu dobu snad nešlo přepnout televizi, aby na vás nevyskočily české a slovenské zpívající talenty. Uběhlo osm řad, tři české a pět československé, v soutěži se vystřídala spousta soutěžících a osm z nich si odneslo cenu vítěze. Jak to s nimi vypadá dnes?

28. 11. 2018Dokonalý spánek? Dopřejte si jej s Royal Comfort!

S nadsázkou se dá říct, že nejvíc bývalých SuperStar potkáte v muzikálech anebo na nejrůznějších společenských akcích typu „slavnostní otevírání nového obchodního domu“. Ani vítězství nezaručuje slávu, v některých případech svou kariéru nejlépe nastartovali poražení finalisté a finalistky. Své o tom jistě vědí například Celeste Buckingham či Gabriela Gunčíková.

Poslední řada skončila teprve tento rok, soudit kariéru vítězky Terezy Maškové je trochu předčasné. Ale k posouzení zbytku soutěžících už máme dostatečný časový odstup, takže směle do toho!

Aneta Langerová

To bylo na gymplu hádek mezi „rockery“, kteří drželi palce Anetě, a „popíkáři“, kteří měli za své koně Šárku Vaňkovou či Sámera Issu. A nutno říct, Aneta měla a stále má ze všech vítězů asi nejúspěšnější kariéru. Doba, kdy vyprodávala haly, je sice pryč, ale stále je respektovanou písničkářkou, která se věnuje i charitě. S Martou Kubišovou si zahrála i v divadelním představení Touha jménem Einodis, minulý rok pak ztvárnila hlavní roli ve filmu Osm hlav šílenství.

Vlasta Horváth

S druhou řadou už nadšení trochu opadlo a ani vítěz Vlasta Horváth velkou díru do světa neudělal. Nazpíval sice písně k seriálu Horákovi a pohádce Nejkrásnější hádanka, ale zájem fanoušků brzo opadl. Dnes se Vlasta věnuje hlavně rodině, na pražské konzervatoři pak učí rockový zpěv.

Zbyněk Drda

Třetí řada Superstar už podle tehdejších názorů jela spíš na prázdnou nádrž. I za blonďatým dlouhovlasým hezounem Zbyňkem Drdou se brzo zavřela voda. Opakoval se scénář z předchozího ročníku, kdy stejně jako Vlasta Horváth vydal relativně úspěšnou debutovou desku a stal se skokanem roku ve Slavíkovi, dnes si ho pamatují ale spíše soutěžní nadšenci. Dlouhé vlasy už Zbyněk dávno nenosí, teď se prý věnuje hlavně malování.

Martin Chodúr

Tentokrát s námi hledalo Superstar i Slovensko a nutno říct, slovenští bratia a dcérečky soutěži vlili novou krev do žil. „Český Tom Jones“ Martin Chodúr rozhodně nezapadl, i když i u něj počáteční vlna fanouškovského nadšení trochu opadla. Zpěvák stále pravidelně vystupuje na plesech a společenských akcích, je také úspěšným autorem písní pro jiné interprety, třeba Štefana Margitu.

Lukáš Adamec

První slovenský vítěz soutěže měl tu velkou smůlu, že s ním v jedné řadě vystupovala i slovenská Američanka Celeste Buckingham, na kterou se soustředil zájem médií i fanoušků, a také rockerka Gabriela Gunčíková, která později spolupracovala třeba se slavnými Trans Siberian Orchestra. Svoji kariéru soustředil Lukáš na rodné Slovensko, u nás po něm nebylo dlouho vidu ani slechu, než ho potkal obvyklý osud účastníků talentových soutěží, tedy role v muzikálu. Do svého projektu Iago si ho vybral Janek Ledecký.

Sabina Křováková

O třetí vítězce federální soutěže se nedá říct, že by vysloveně zapadla, ale ani to, že by z ní Superstar udělala hvězdu nejvyšší zářivosti. Křehká slečna se silným hlasem pravidelně vystupuje na festivalech a věnuje se charitě, momentálně také spolupracuje s Xindlem X, se kterým objíždí republiku v rámci turné Sexy Exity. Kromě toho hraje i v muzikálech, například v Mamma Mia.

21. 3. 2019Bez peněz na pornostránky nelez! Proč byste za online "péčko" měli raději zaplatit?

Emma Drobná

Vítězka čtvrté řady československé Superstar se opět soustředila hlavně na své rodné Slovensko, první českou tour odjela až letos. I když u nás o ní není příliš slyšet, zdá se, že v zemi za řekou Moravou má kariéru nastartovanou poměrně slušně. Předskakovala třeba Jamesi Bluntovi, vydala několik úspěšných singlů a zahrála si i ve filmu. Jen se prý podle serveru Extra často hroutí pod návalem anonymních nadávek z internetu.