„Podstoupil jsem transplantaci vlasů v Istanbulu. Není se za co stydět!“ říká Adam Pavelka

5. 12. 2018 12:00 Co se děje
„Podstoupil jsem transplantaci vlasů v Istanbulu. Není se za co stydět!“ říká Adam Pavelka

Nikdy by mě nenapadlo, že Adam Pavelka, který právě sedí naproti mně, byl ještě před necelým rokem plešatý. Člověk by si myslel, že muž po transplantaci vlasů bude vypadat nepřirozeně, ovšem Adam dokazuje opak. A protože je s výsledkem spokojený, chce dále pomáhat českým mužům, kterým v důsledku řídnutí vlasů klesá sebevědomí.

Adame, kdy jste si poprvé všiml, že plešatíte?
Asi šest let zpátky, když jsme byli s manželkou na dovolené. Tam vznikla fotka, na které jsem byl zezadu. Bylo na ní výrazně vidět, že mi na hlavě prosvítá kolečko. Bylo mi 25.

To je poměrně brzo…
Ano, i když úbytek vlasů máme v rodině, tak mě to dost nemile překvapilo a začal jsem shánět různé šampóny a séra. Během následujících let jsem vyzkoušel snad všechno, ale žádný výrazný výsledek jsem nezaznamenal.

Nicméně teď žádnou pleš nemáte. Jak je to možné?
S kamarády jsme narazili na článek, kde psali, že chlapi jezdí na transplantaci vlasů do Istanbulu. Začal jsem se o to zajímat, koukal jsem na fotky před a po zákroku a společně s kámoši jsme se tehdy rozhodli, že tam zaletíme. Bylo to 19. prosince.

Takže takový spontánní nápad?
Ano. Udělali jsme si průzkum několika klinik, objednali se a letěli.

30. 11. 2018Světový den boje proti AIDS: co vše by měl o HIV vědět každý z nás?

Proč zrovna Istanbul? Neprovádí se stejný zákrok i v Česku?
To sice ano, ale za úplně jiné peníze. Nehledě na to, že tady doktoři nemají zdaleka takové zkušenosti, jako ti istanbulští. Český doktor takovou operaci provede dvakrát - třikrát ročně, Istanbul je naproti tomu taková Mekka transplantace vlasů, mají tam přes 300 specializovaných klinik. Ovšem nízká cena byl důležitý faktor.

Jaká je v Istanbulu úroveň zdravotnictví?
Naprosto srovnatelná s Českou republikou. Jen organizačně mi to přišlo poněkud slabší, třeba když pro nás na letiště přijel řidič, který nemluvil anglicky. Ale přímo na klinice už žádný problém nebyl. Doktoři byli profesionální, hygiena byla na nejvyšší možné úrovni a všechen personál mluvil perfektně anglicky. 

Jak takový zákrok probíhá? Byl jste při vědomí?
Byl jsem sice při vědomí, ale zároveň jsem byl pod vlivem sedativ, takže to pro mě celé byl vlastně dost příjemný zážitek. Myslím, že Turci mají ve zdravotnictví povolené lepší oblbováky než my. (smích)

Cítil jste následující dny nějaké bolesti?
Ano, hlava byla pohmožděná. Ale neřekl bych, že to byla vyloženě bolest, měl jsem v sobě dost prášků proti bolesti. Spíš takový zvláštní pocit.

Jak dlouho trvalo, než se váš vzhled po zákroku ustálil?
U mě to trvalo chvilku. Doktoři obyčejně vyholí celou hlavu na dva milimetry, takže to potom samozřejmě je hodně vidět. Já však trval na tom, že ostříhaný být nechci. Krátce po zákroku jsem měl na hlavě strupy, ale jakmile ustoupily, vše bylo skryté pod mými vlastními vlasy. Zhruba po týdnu jsem už vypadal normálně. 

Jaký je princip zákroku?
Je to trochu jako přesazování kytek. Odebrali mi vlasy ze zadní části hlavy. To dělají dutou jehlou, kterou vlas vyjmou i s cibulkou. Potom mi jeden po druhém vsadili do míst, kde jsem vlasy neměl.

22. 11. 2018Užijte si adventní víkendy na Chateau Herálec

Místa, odkud lékaři vlasy odeberou, jsou pak viditelná? Je na nich vlasů méně?
Právě, že ne. Doktoři ví, kolik vlasů můžou vytáhnout, aby to v dárcovské oblasti nebylo poznat. Po zákroku jsem byl tak spokojený, že jsem hledal způsoby, jak tento zákrok českým mužům více zpřístupnit.

A tak vznikl projekt HairExpert?
Přesně tak. Kdokoliv by měl zájem o celou proceduru, najde nás na webu hairexpert.cz, kde nás může kontaktovat. Mimo to je možné zařídit i transplantaci vousů, vlasů u žen i transplantaci obočí. Doplnění vousů je u nás k transplantaci vlasů zdarma.

Jak to přesně v Hair Expert funguje?
Zákazník nám na sebe dá kontakt, my si od něj vyžádáme fotky a s odborníky z kliniky stanovíme odhad počtu transplantovaných štěpů. Pozveme klienta na bezplatnou vstupní diagnostiku k naší lékařce, otestujeme kvalitu vlasů a vyhodnotíme, jaké výsledky jsou realistické. Poté klientovi zařídíme všechno – od cesty letadlem do Istanbulu až po ubytování v luxusním hotelu. Základní balíček stojí 75 tisíc korun – v tom je zákrok plus veškerý servis. Pro srovnání, na české klinice by jen samotná operace stála zhruba 320 tisíc. Úroveň lékařských služeb i hygienických norem plně koresponduje s evropskými zvyklostmi a metody transplantací jsou ty nejlepší na světě. Istanbul je navíc krásné, moderní a bezpečné město, které rozhodně stojí za návštěvu.

Říkal jste, že jste v Istanbulu narazil na nějaké problémy, například řidiče, který nemluvil anglicky. Toto už máte vyřešené?
Samozřejmě, náš zákazník má celou dobu k dispozici českého delegáta. Je to Čech, který dlouhodobě žije v Turecku, skvěle tedy zná naši i jejich řeč. Zároveň slouží jako průvodce a provede vás po nejkrásnějších místech. Je klidně možné vzít s sebou partnera či partnerku a pojmout to jako takovou menší dovolenou. 

Zdroj: Adam Pavelka, HairExpert.cz
Hynek Toman

Autor

Hynek Toman

Estét tíhnoucí k perfekcionismu, i pankáč, který je pro každou špatnost. Milovník ostrého jídla. V minulém životě byl Marilyn Monroe.

E-shop