Ruská policie už jde v rámci boje proti homosexuálům i po dětech: vtrhla do školy a zabavila školákům „příliš teplé“ výkresy

4. 12. 2018 15:00 Co se děje
Ruská policie už jde v rámci boje proti homosexuálům i po dětech: vtrhla do školy a zabavila školákům „příliš teplé“ výkresy

Rusko je zemí, kde včera znamená… no, něco jiného než všude jinde. A je také zemí, která pokud by byla jen trochu méně objemná, náš prezident by ji objímal místo stromů na Vysočině. Je to také země, která před několika lety přijala kontroverzní zákon proti propagaci homosexuality mezi mládeží, který je tak vágně formulovaný, že znemožňuje jakýkoli veřejný život LGBT komunity a do problémů se můžete dostat i tehdy, pokud o tématu homosexuality třeba jen veřejně mluvíte. Inu, homosexuálové jsou v Rusku jednou ze skupin obyvatelstva, které to mají v zemi ještě těžší než ostatní občané. Ostatně jde taky o krajinu, kde tu a tam prostě zmizí novinář. Nebo někdo jiný.

Ruské výkonné složky ale posunuly svůj boj proti homosexuálům v mezích zmíněného zákona opravdu o level výše. Policie v Jekatěrinburgu totiž v těchto dnech zabavila 17 dětských kreseb pro propagaci homosexuality a ve věci probíhá vyšetřování. Jedna tamní škola si totiž dovolila pořádat soutěž v kreslení nazvanou Tolerantní svět, která byla otevřená dětem od pátého stupně školní docházky.

28. 11. 2018Válka versus normální život. Umělec spojuje dvě zcela odlišné situace v jednu fotografii a výsledek je famózní

A to si tedy škola dovolila hodně. Která ze státních složek vynakládá veřejné prostředky na sledování toho, jestli děti nekreslí „moc teple“, není jasné, nicméně na „nevhodné obrázky“ agilně upozornil mimo jiné i portál Ural.ru, a to s patřičně bulvárním titulkem. Jedna z uvědomělých matek v dané škole si prý také na tyto kresby stěžovala přímo na policii, neboť jí vadila výstava těchto soutěžních obrázků.

12. 12. 2018Chcete se doma zbavit nepříjemných zápachů? Pomůže vám těchto pět věcí, které má po ruce skoro každý!

Zjednat nápravu mezi zjevně deviantní a konspirující školáky vyrazila vzápětí policie a ihned jim závadné kresby zabavila. Zda byly zkonfiskovány i pastelky a vodovky použité ke spáchání tohoto zavrženíhodného protiprávního jednání, to není zatím jasné.

Abyste si udělali přehled o tom, jaké homosexualitu propagující chlívárny to děti vlastně nakreslily, tak například jeden student měl na obrázku napsáno „Svůj vzhled, orientaci a rasu si nevybíráme. Všichni jsme svým způsobem jedineční.“ Na obrázku pak byli panáčci podobní těm, kterými se označující toalety, z nichž školák vytvořil hetero i stejnopohlavní páry.

Další malý školák pak vlastizrádně nakreslil objímající se lidi různých ras a pohlaví a nad to napsal: „My jsme tolerantní. A vy?“ Odpověď dostal při policejní razii celkem jasnou. Na kobereček za samu myšlenku soutěže pak šli samozřejmě jak zástupci města, tak i učitelé, kteří celou soutěž vymysleli.

Zdali školákům jejich zvrácený plán propagace homosexuality vyšel a všichni, kdo obrázky viděli, nyní opouštějí své manželky kvůli jiným ztepilým Rusům, o tom už tamní média zprávu nepodala.

Zdroj: Flickr, Instagram, Twitter
Nikol Šubrtová

Autor

Nikol Šubrtová

"Nebuď idiot." Tahle rada jí změnila život.

E-shop