Studie odkryla zajímavé a místy až mrazivé důvody, proč mladí lidé tolik milují Instagram

30. 11. 2018 15:00 Co se děje
Studie odkryla zajímavé a místy až mrazivé důvody, proč mladí lidé tolik milují Instagram

Mladí lidé na Instagramu podle průzkumů tráví zhruba půl hodiny denně a celkově zíráním do telefonu (převážně na jiné aplikace) pak několik hodin. Do telefonů se ale pohroužily i daleko dospělejší generace a my ostatní tak máme dost času bádat, co je na dlouhém zírání do svítícího obdélníčku tolik tankuje, neboť většina populace je po valnou část dne skloněna nad mobily a povídat si už ani na tom kafi moc není s kým. Alespoň u Instagramu ale už odpovědi máme.

30. 11. 2018Pánská konfekce může kvalitou konkurovat kouskům šitým na míru. Pokud víte, kde vybírat

Za účelem zvýšení popularity Instagramu si totiž Facebook ve spolupráci s Crowd DNA zadal velký průzkum, kde byl zpovídán velký vzorek uživatelů Instagramu ve věku 13 až 24 let, a to napříč zeměmi po celém světě (data mimo jiné pochází z USA, Austrálie, Kanady, Británie nebo Německa).

Ukázalo se, že mladí mají o této platformě vysoké mínění, kdy kolem čtyřiceti procent uživatelů uvedlo, že Instagram je velmi trendy, současný, přátelský a kreativní. Na třicet procent uživatelů jej považuje dokonce za velmi vzrušující a užitečný.

Ale proč tam mladí vůbec přicházejí? „Instagram je místem, kam mladí přicházejí zjistit, co je nového a trendy a co bude in v budoucnosti,“ stojí v prohlášení Facebooku, které doprovází výstupy studie.

10. 12. 2018Aktuální studie zjistila, že jeden velmi opomíjený nápoj může zásadně prodloužit váš život

56 procent respondentů mezi důvody účasti na této síti uvedlo, že díky Instagramu se cítí více spojeni s lidmi, které znají (a které jaksi ani vlastně neznají). Více než polovině z dotázaných dává platforma pocit, že  jsou součástí jakési komunity. Dále samozřejmě chtějí sdílet své životy a 63 procent účastníků řeklo, že Instagram i dokumentuje a uchovává jejich život.

Lehce znepokojivé ovšem je, že na 53 procent dotázaných uvedlo, že jim Instagram pomohl definovat, kdo jsou… Kdo je z toho však jednoznačně v extázi, jsou marketéři z celého světa, přes profily influencerů lze totiž mladým narvat téměř cokoli. Takže si naši mladí koupí kecky, jako má Ben Cristovao, a ještě je u srdce zahřeje pocit, že jsou blíže definování toho, kdo jsou. Aleluja.

Zdroj: FOTO: Instagram
Nikol Šubrtová

Autor

Nikol Šubrtová

"Nebuď idiot." Tahle rada jí změnila život.

E-shop