Přesune se prostituce na čtyři kola? "Samořiditelná auta v budoucnu poslouží jako místa "dostaveníček," říká odborník

22. 11. 2018 17:00 Co se děje
Přesune se prostituce na čtyři kola? "Samořiditelná auta v budoucnu poslouží jako místa "dostaveníček," říká odborník

Když se mluví o samořiditelných autech, většina lidí se nedostane dál než k úvahám o jejich bezpečnosti. Případně k bezpečnosti chodců a dilematům jako „porazit raději stařenku či nemluvně“? Jenomže chytré automobily vzbuzují mnohem více otázek než jen tuhle. Například, jestli nebudou často sloužit jako hodinové hotely na kolečkách.

28. 11. 2018Česká firma Angry Beards své výrobky posouvá na světovou úroveň

Když se člověk nebude muset věnovat řízení, je jasné že si najde jinou zábavu. Někdo se za jízdy nasvačí, další si přečte knížku, jiný si pustí seriál. Ale proč nikoho nenapadne to nejzřejmější? „60 % Američanů potvrdilo, že mělo někdy sex v autě,“ říká Scott Cohen, odborník na dopravu a turismus, který se v nedávné studii věnoval samořiditelným autům.

Vlastně proč ne. „Road-head“, tedy orální sex za volantem, patří mezi poměrně časté fantazie. Auta také často slouží jako prostor pro rychlovky, když zrovna není kde jinde. Ale nabízí se tu ještě jedno využití. „Není vůbec těžké si představit, že samořídící auta budou sloužit také jako budoáry lehkých žen. Právě to, že prostituce je leckde nelegální, je ten nejlepší argument pro „bordely na kolečkách“, snáze se jim bude utíkat před zákonem,“ říká Cohen.

Samořídící auta mají ovšem mnoha dalších využití. Cohen uvádí, že si dokáže živě představit samořiditelné pojízdné restauranty, případně „spací vozy“, které poslouží i jako malý poklidný pokojík na čtyřech kolech.

30. 11. 2018Braňte se bakteriím! Pořiďte si do domácnosti bezdotykové pomocníky

A pokud se chce někdo pohoršovat nad možným využitím samořídících aut, ten by měl raději obrátit svůj hněv jinam. Už ta běžné vozy často slouží k ne zcela košer účelům. „Je třeba si uvědomit, že samořiditelná auta jsou pouze nástrojem. A záleží jen na nás, jak je využijeme,“ zakončuje svou myšlenkou Cohen.

Zdroj: NYPost
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop