Přírodní alternativy k viagře aneb Jak odrazit erektilní dysfunkci bez tabletek?

21. 11. 2018 16:00 Co se děje
Přírodní alternativy k viagře aneb Jak odrazit erektilní dysfunkci bez tabletek?

Letošní rok viagra oslavuje dvacet let od doby, kdy se poprvé mohla oficiálně začít užívat. Tento prostředek používají muži, kteří trpí erektilní dysfunkcí (impotencí), ale i ti, kteří chtějí obohatit svůj sexuální život a prodloužit při sexu výdrž.

Modrá pilulka, což je název, který se pro viagru také běžně používá, však není lákavá pro všechny. Často se po jejím užití mohou objevovat různé vedlejší účinky v podobě bolestí hlavy apod. Proto by se její užívání vždy mělo konzultovat s lékařem, jelikož jsou známy i případy, kdy tato modrá pilulka vedla až k infarktu. Nemusíte však zoufat, existuje také spousta přírodních cest, jak s erektilní dysfunkcí bojovat.

23. 11. 2018Jak je to doopravdy s pravidlem pěti sekund? Možná celý život žijete v omylu

Níže vám přinášíme několik tipů, jak přírodní cestou zvýšit svůj výkon a kvalitu sexuálního života. Nejen, že vám tyto změny životního stylu a jídelníčku pomohou bojovat s erektilní dysfunkcí, jsou prospěšné i pro zdraví obecně.

Hubnutí

Nadměrná tělesná hmotnost zvyšuje tlak na kardiovaskulární systém a může tak narušit tok krve do penisu. To pro obézní muže znamená problém s erekcí a také s jejím udržením.

Vyvážené stravování

Vyvážené stravování je základem pro správný chod organismu, a to nejen v souvislosti s erekcí. Pokud budete konzumovat nadměrné množství cukru, soli a špatných tuků, může se stát, že vás v kalhotách již nikdy nic tlačit nebude. Ovoce, zelenina a jiné zdravé potraviny snižují riziko vaskulárních onemocnění a tím také potlačují riziko erektilní dysfunkce.

Vyhněte se alkoholu a nikotinu

Muži, kteří pravidelně konzumují alkohol a nikotin, jsou daleko více citliví na erektilní dysfunkci. Pokud konzumaci omezíte či nejlépe úplně zastavíte, můžete se těmto problémům vyhnout.

Minimalizace stresu

Méně stresu znamená také vyšší hladinu testosteronu, což v důsledku znamená také správnou funkci penisu a bezproblémovou erekci.

Pravidelné cvičení

Pohyb je také základem správné funkce všech orgánů. Jeho kombinace se zdravou výživou vás udrží fit a budete se cítit dobře. Navíc to povede také k vysněné postavě.

27. 11. 2018Proč jsou lidé tak posedlí mačkáním beďarů a proč byste to dělat neměli?

Pravidelný odpočinek

Tento bod úzce souvisí se stresem. Každý člověk si občas potřebuje odpočinout. Nedostatek spánku a odpočinku může zasáhnout také váš sexuální výkon. Nezapomínejte tedy, že spánek není ztrátou času.

Doplňky stravy a přírodní extrakty

Pomoci může nejen vyvážený jídelníček, ale i přírodní doplňky stravy. Jedním takovým je například ProMan Plus, ve kterém najdete až 12 stoprocentně přírodních látek s vědecky ověřeným účinkem na mužské zdraví a vitalitu. Dalším takovým přípravkem může být třeba maca, což je směs bylinných extraktů z peruánských rostlin. Pomáhat může také extrakt ze ženšenu či škornice.

Zdroj: AskMen, Shutterstock
Jan Witek

Autor

Jan Witek

I když vystudoval zdravotnický obor, nikdy se z něj zdravotní bratr ani doktor nestal. Od malička toužil po pozornosti ostatních, a tak není divu, že se kromě psaní věnuje také moderování a DJingu. Miluje hudbu, kulturu, cestování, dobré jídlo, auta, nové technologie a samozřejmě žít naplno.

E-shop