ROZHOVOR: Druhý nejkrásnější muž roku vyráží reprezentovat Česko na celosvětovou soutěž v Polsku

20. 11. 2018 15:00 Co se děje
ROZHOVOR: Druhý nejkrásnější muž roku vyráží reprezentovat Česko na celosvětovou soutěž v Polsku

Jakub Kochta se umístil na druhém místě v soutěži Muž roku 2018. Pochází z Olomouce a ze svého úspěchu byl doslova nadšený: „Cítím se báječně, přece jen jsem teď oficiálně druhý nejkrásnější muž v České republice, a to je krásný pocit,“ prohlásil olomoucký fitness trenér.

My jsme Jakuba vyzpovídali v souvislosti s přípravou na světovou soutěž Mister Supranational, kde se utká s nejkrásnějšími muži z celé planety.

22. 11. 2018Recenze: Úniková hra s rudolfínskou tématikou Elixír Mystery rozhodně patří k těm nejlepším, jaké v Praze najdete

Za pár dní odlétáte na světovou soutěž Mister Supranational do Polska, jak se těšíte?

Těším se moc. Především na to, že poznám nové lidi, kulturu, a navíc jsem v Krakově ještě nikdy nebyl.

Kdy jste se dozvěděl, že budete Česko v této soutěži reprezentovat?

Dozvěděl jsem se to ihned, jakmile jsem se stal 2. nejkrásnějším mužem pro rok 2018, a to při předávání cen.

Proč myslíte, že vybrali zrovna vás?

To netuším. (smích) Tato otázka by měla směřovat spíše na prezidenta Muže roku (Davida Novotného), který vybíral, kam pojedeme.

Do Polska letíte už 25. listopadu, ale finále je až 8. prosince, co se bude dít během té doby?

Budeme se připravovat na samotné finále, a to jak fyzicky, tak psychicky. Podle mě to bude velice náročných 13 dní, protože nás čekají různá focení, přehlídky, společenské akce, natáčení videorozhovorů, trénink choreografie na finálový večer a mnoho dalšího. Přeci jen je to mezinárodní soutěž. Čeká se od nás hodně a je mi ctí, že mohu reprezentovat Českou republiku.

Jak se na soutěž připravujete?

Nijak zvlášť. Tvrdil jsem to i na Muži roku a budu to tvrdit i teď. Je to o celoživotní práci, a ne pouze o měsíci či dvou před soutěží. Samozřejmě, že některé věci se upraví (teď mluvím spíše o jídelníčku), ale vše ostatní dělám tak, jako bych nikam nešel. Je to zkrátka můj životní styl.

Takže se nedá říct, že je příprava nějak intenzivnější?

Přesně tak. Nemyslím si, že na Muže roku jsem se připravoval jinak. Žiju takhle pořád a kdybych takový nebyl a “vykašlal” se na přípravu u Muže roku, nikam bych teď necestoval.

V jakých disciplínách se soutěží na soutěži Mister Supranational?

Podle mě tam bude více disciplín než na Muži roku, přeci jen to je celosvětová soutěž a má v Polsku obrovskou prestiž. V minulosti zde vyhrála třeba i Taťána Kuchařová Miss World.

12. 11. 2018Jednoduchý trik, který pomáhá na podzimní deprese minimálně stejně dobře jako cvičení

Na co sázíte úplně nejvíc? Která disciplína je pro vás nejjednodušší?

Neřekl bych, že je to až tak o disciplínách, ale spíše o tom, jaký člověk je. Co z něj vyzařuje. Určitě musí mít dobrou energii a pozitivní přístup. To si myslím, že na takových soutěžích rozhoduje.

Dá se alespoň říct, co je pro vás nejtěžší?

Nejtěžší? To zatím asi nedokážu říct. Teď je to asi úkol, že musím sehnat kroj, který na soutěž potřebujeme. (smích)

Zdroj: Jakub Kochta, Instagram, Facebook, Muž roku
Jan Witek

Autor

Jan Witek

I když vystudoval zdravotnický obor, nikdy se z něj zdravotní bratr ani doktor nestal. Od malička toužil po pozornosti ostatních, a tak není divu, že se kromě psaní věnuje také moderování a DJingu. Miluje hudbu, kulturu, cestování, dobré jídlo, auta, nové technologie a samozřejmě žít naplno.

E-shop