Vědci odhalili, jaký je ideální věkový rozdíl mezi partnery pro úspěšný vztah

20. 11. 2018 10:00 Co se děje
Vědci odhalili, jaký je ideální věkový rozdíl mezi partnery pro úspěšný vztah

„Kdy to vlastně přesně skončila ta druhá světová, ty si to pamatuješ, viď?“ Inu věkový rozdíl ve vztahu může být zdrojem vzájemného pošťuchování partnerů. Samozřejmě ale může být i problémem, a to nejen proto, že jeden by rád v sobotu večer vyvenčil své taneční botky a druhý by radši s kakaem a tlustým svetrem sledoval reprízy Milionáře.

27. 11. 2018Kosmetika pro vaše vlasy! Proč je tak důležité o ně správně pečovat?

Toto potvrzují i výsledky studie, kterou podnikli profesoři z Univerzity v Atlantě Andrew Francis a Hugo Mialon. Ti zkoumali na tři tisícovky lidí a jejich vztahy a zjistili, že věkový rozdíl mezi partnery zásadním způsobem ovlivňuje vyhlídky vztahu na dlouhodobý úspěch.

Asi to není ani tak velké překvapení: Podle studie platí, že čím větší je věkový rozdíl mezi partnery, tím větší je riziko rozchodu. Již páry, kde jsou od sebe lidé věkově vzdáleni o pět let, mají o 18 procent větší riziko rozvodu či rozchodu. U desetiletého rozdílu pak jde už o 39 procent.

29. 11. 2018Provoňte váš byt a regenerujte tělo i mysl – objevte kouzlo aromaterapie s vonnými směsmi Vuudh

U párů, kde byl jeden fakt nedočkavý a svého milého s narozením předběhl dokonce o dvacet let, je riziko rozchodu o celých 95 procent vyšší, než jakou šanci mají zhruba stejně staří partneři. Jako ideální věkový rozdíl tedy vědcům jednoznačně vyšel minimální věkový rozdíl do jednoho roku.

Lepší vyhlídky na to zůstat spolu dlouho také měly páry, které už měly dítě ještě před uzavřením manželství. Tato manželství mají dle studie o 59 procent nižší riziko rozvodu než bezdětné dvojice.

Zdroj: FOTO: Instagram
Nikol Šubrtová

Autor

Nikol Šubrtová

"Nebuď idiot." Tahle rada jí změnila život.

E-shop