Soutěž mladých designérů Master of Crystal má svého vítěze!

Každý rok vyhlašuje Preciosa soutěž Master of Crystal, která je určená pro mladé designéry. Letošní ročník vyhrál Jakub Neufuss se svým svítidlem Sweetsen.

Soutěž mladých designérů pořádá značka Preciosa každý rok. Ta letošní už má svého vítěze, který se se svým svítidlem Sweetsen nechal inspirovat erotickými pomůckami.

Během slavnostního vyhlášení v showroomu Preciosy byla dále udělena Cena České sklářské společnosti, kterou získala Emma Naarová, Cena Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a Zvláštní cena poroty, kterou obdržel František Jungvirt za svítidlo Barok. To zachycuje dynamiku, bohatost tvarů a zdobnost baroka.

Méně žen, místo zábavných pořadů náboženská propaganda. Jak se mění afghánská média po nástupu Tálibánu24. 8. 2021

Tématem letošního ročníku soutěže Master of Crystal bylo IN and OUT. Inspirací orientačnímu svítidlu Sweetsen byly erotické pomůcky. Sweetsen v sobě proto kombinuje něco, co lze dát "dovnitř i ven".

Vítězné svítidlo Sweetsen je inspirováno erotickými pomůckami

Skleněné útvary kontrastují s klasickým ramenným svícnem. Dovnitř a ven – svítidlo se hodí do interiéru i exteriéru.

Pirát Ondřej Profant: Stát má o občanovi shromažďovat co nejméně dat a sbírat je digitální cestou, která šetří čas. Obliba e-shopů ukazuje, že lidé mají o digitalizaci zájem9. 9. 2021

Tématem nového ročníku soutěže, v jehož porotě zasedne například  návrhářka Beata Rajská, je Myself – Tohle jsem já! Úkolem mladých designérů tentokrát bude vyrobit šperk, který zobrazuje individualitu, osobní příběh, vlastní přirozenost a sama sebe. Přihlášky je možné posílat do 30. 4. 2019.

Vítěz soutěže Master of Crystal Jakub Neufuss

Na výherce čeká odměna 30 000 korun, titul Master of Crystal. Preciosa také vítězný návrh vyrobí a dílo bude ve stálé expozici Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Zdroj: Archiv značky