Nepřestávejte si hrát! Zajděte si na výstavu panenek a vaše dětská duše pookřeje

Svět dospělých může být někdy nudný. Pokud potřebujete rozveselit, zajděte si tento týden na mezinárodní výstavu panenek, která nemá obdoby.

Od 23. listopadu budou pouhé tři dny ve Slovanském domě k vidění panenky, loutky i medvídci Teddy. Jedná se již o pátou mezinárodní výstavu, která nemá v Evropě obdoby a nese jméno Doll Prague.

Hlavním pořadatelem akce je ART CZ z. s., která vznikla jako vyústění mnohaletého působení Bohdany Klátilové v oblasti panenkového umění. Sama je autorkou řady uměleckých panenek a držitelkou mnoha ocenění na mezinárodní umělecké scéně.

Nový íránský konzervativní prezident ničí naděje LGBT komunity na zlepšení její situace18. 8. 2021

Díky svým mnohaletým aktivitám navázala Bohdana Klátilová velmi blízké kontakty s významnými osobnostmi "panenkového světa", a to jak s umělci, tak i sběrateli a galeristy z mnoha zemí Evropy, USA, Japonska a Austrálie, které patří ke sběratelským velmocem.  

Hlavním cílem je nabídnout všem zájemcům o panenkové umění široké portfolio umělecké produkce od špičkových autorů z celého světa a pro zájemce jsou připravené workshopy s významnými osobnostmi tohoto světa.

Ugandský prezident zablokoval návrh zákona, který by kriminalizoval homosexuály19. 8. 2021

Tento rok workshop povede dokonce E. J. Taylor, vynikající designér a výtvarník, člen organizace NIADA, který patří ke špičkovým autorů panenek ve světě.

Mimo panenky se budete moci pokochat i pohledem na nejrůznější medvídky.

Zdroj: Archiv značky