Vědci odhalili komplexní vliv manželství na život a zdraví člověka. Měli by homosexuálové o pravé manželství vůbec stát?

16. 11. 2018 15:00 Co se děje
Vědci odhalili komplexní vliv manželství na život a zdraví člověka. Měli by homosexuálové o pravé manželství vůbec stát?

V těchto dnech bylo konečně v Poslanecké sněmovně zahájeno projednání několika návrhů, které se týkají umožnění, či naopak ústavněprávního znemožnění uzavírání plnohodnotného manželství homosexuálními páry. Již v prvním středečním kole rozpravy bylo o zážitky postaráno, když zaperlili především odpůrci rovnoprávnosti homosexuálů v rodinné oblasti, a to nejen z řad SPD.

Třeba takový poslanec Holík ze zmíněné partaje považuje dle svého vyjádření homosexualitu za trend (zřejmě něco ve stylu: letos na podzim letí oversized trika a homosexualita!) a nakladl do myslí poslanců a veřejnosti hutnou otázku: „Pokud je teď homosexuálů 5-10 procent, co bude dál? Budou převládat homosexuálové, nebo normální heterosexuální páry?“ Zdali si není jist limity pravomocí zákonodárců a obává se, že by snad byli s to si odhlasovat, že se bude s touto orientací rodit více občanů, či zda má pocit, že případné přijetí manželství pro všechny by vedlo k tomu, že druhý den si část našich do té doby heterosexuálních dřevorubců, právníků a učitelů začne pohrávat s myšlenkou, že se pozítří vybodnou na manželku a vezmou si Karla z práce, prostě proto, že to teď jde, to těžko říci.

30. 11. 2018Braňte se bakteriím! Pořiďte si do domácnosti bezdotykové pomocníky

My se ale dnes podíváme na věc z jiného úhlu. Tedy: je vůbec o co stát? Jak manželství ovlivňuje zdraví a psychiku člověka? Na toto téma nebylo provedeno až tolik studií, ale ty, které jsou k dispozici, říkají (navzdory tomu, co vidíme u mnohých manželství po dvaceti letech), že o co stát je. Lidé, kteří jsou ženatí či vdaní, vykazují mnohem lepší úroveň psychického a fyzického zdraví než jejich nesezdaní kolegové.

„Víme, že manželství zlepšuje lidské zdraví,“ uvádí k tomu přímo Richard Wight z Univerzity v Kaliforniii. „Nyní je tu tento potenciál i pro sexuální menšiny, aby jim manželství mohlo pomoci stejně tak, jako pomáhá heterosexuálům,“ dodal.

23. 11. 2018Designová světla EGLO pro jedinečný interiér

Nedávná studie, kterou s kolegy podnikl, totiž ukázala, že tam, kde je manželství gayů a leseb umožněno, vykazují pak tyto osoby v manželství stejně jako heterosexuálové lepší zdraví a psychickou pohodu než lidé z párů, které spolu pouze soužijí, neboť nijak svůj vztah legalizovat nemohou.

„Život s partnerem pouze na hromádce dle našich zjištění prostě neposkytuje takové zdravotní přínosy jako život v manželství,“ uvedl Wight. Inu manželství pro všechny nikomu neublíží a mnohým lidem výrazně pomůže. Je to docela jednoduchá matematika, bohužel v těchto otázkách se hraje i na dost jiných mentálních píscích, kde by měl zřejmě problémy i takový princ z Persie.

Zdroj: FOTO: Instagram
Nikol Šubrtová

Autor

Nikol Šubrtová

"Nebuď idiot." Tahle rada jí změnila život.

E-shop