Překvapivá tajemství potravinářského průmyslu: proč jsou jablka v supermarketu tak lesklá? A jak poznat kvalitní zboží od toho plného chemie?

15. 11. 2018 08:00 Co se děje
Překvapivá tajemství potravinářského průmyslu: proč jsou jablka v supermarketu tak lesklá? A jak poznat kvalitní zboží od toho plného chemie?

Pravděpodobně nikdo si dnes nedělá iluze o tom, že masově produkované zboží, které bez rozmyslu nakupujeme v supermarketech, je zhmotněním kvality. Zatímco někteří již zkoumají např. složení, zemi původu či eko-aspekty daného produktu (příp. zda daný výrobek nevyprodukoval Agrofert), jiní vesele plní košíky věcmi, které však pod lesklým obalem mohou být úplně jiné, než se na první zdá. Jsou tedy supermarketová jablka přirozeně tak lesklá? Je váš džus skutečně džus, nebo jen barva rozpuštěná ve vodě? A opravdu je kupovaný muffin tím, čím se zdá být, nebo o něj po přečtení tohoto článku již ani pohledem nezavadíte?

19. 11. 2018Soutěž mladých designérů Master of Crystal má svého vítěze!

Potravinářský průmysl samozřejmě využívá nespočtu způsobů, jak prodávané zboží učinit na pohled atraktivnějším a na druhou stranu cenově co nejdostupnějším. To si však žádá své oběti. Jednou věcí však je chytré vyskládání a nasvětlení ovoce a zeleniny do beden tak, aby zboží vypadalo skutečně neodolatelně, druhou pak cílené „zlepšování vzhledu“ pomocí dodatečných technik. Už vás někdy napadlo, proč jsou jablka v supermarketech tak neobyčejně lesklá – např. ve srovnání s těmi, které vám rostou na zahradě? Inu, může za to vosk. Jeho tenkou vrstvou jsou jablka pokryta, aby si zachovala lesk a byla vizuálně atraktivní. Proto nezapomeňte tato jablka před konzumací důkladně omýt vlažnou vodou….

Holdujete rozličným ovocným šťávám? Pak se ideálně přesvědčte, že nevyhazujete peníze pouze za obarvenou vodu. Jak na to? Do hrnečku nalijte šťávu a ponořte do ní celulózový ubrousek. Možná zjistíte, že daná tekutina je pouze plná barviv a chemikálií.

Pokud si občas v supermarketu usnadníte život tím, že si ke kávě koupíte „prefabrikovaný dezert“ – muffiny, možná si to již příště rozmyslíte. Ostatně, není náhoda, že některé tyto dobroty chutnají skutečně uměle. Zkuste tedy váš muffin rozmělnit pod tekoucí vodou v cedníku. Samozřejmě netvrdíme, že výsledkem rozpuštění každého muffinu bude shluk podivných syntetických vláken (na výsledek tohoto experimentu se podívejte níže ve videu), ale člověk nikdy neví….

21. 11. 2018Jak asi dopadne Hra o trůny? Přečtěte si tři teorie, na kterých se shodne většina fanoušků

Podobný test kvality pak můžete provést i s majonézou – pokud s ní bude něco v nepořádku, poznáte to tak, že se po kontaktu s jódem zbarví do černofialova (totéž pak funguje i s cottage sýrem) –, či medem, jehož umělou verzi na bázi sirupu poznáte tak, že se jej pokusíte rozpustit ve studené vodě. „Pravý med“ i po kontaktu s vodou (protřepání ze strany na stranu) udrží konzistenci a bude připomínat plástev.

A jestli dodnes konzumujete margarín, možná vás ke změně přesvědčí srovnání s máslem při rozpuštění v horké vodě. Zatímco máslo – obvykle vyrobené ze smetany/mléka – se ve vodě rozpustí, margarín, jehož základem je palmový olej, nikoliv.

Až tedy příště zamíříte do supermarketu, přemýšlejte, co a proč nakupujete. A pak – dobrou chuť! Na všechny zmiňované „testy“ se můžete podávat v následujícím videu.

 

Zdroj: NewNowNext
Mirka Dobešová

Autor

Mirka Dobešová

Díky travesti sudičkám, s nimiž si je vzájemně stále v patách (a ráda si od nich půjčuje nejen kosmetiku, ale i šaty), miluje všechno trans a queer. Určitou obsesi má pro Londýn, Costu, West End a hlavně Priscillu, královnu pouště.

E-shop