V dovolenkovém ráji zatkli desítku mužů, protože seděli vedle sebe. Nyní je čeká anální test homosexuality

9. 11. 2018 08:00 Co se děje
V dovolenkovém ráji zatkli desítku mužů, protože seděli vedle sebe. Nyní je čeká anální test homosexuality

Zatímco zpráva, že v Tanzánii úřady zahájily doslova hon na homosexuály, obletěla svět, pravděpodobně málokdo měl pocit, že by se jej přímo týkala. Pravdou ale je, že konkrétně ostrov Zanzibar, kam aktuálně mnozí Češi létají za exotickou dovolenou, je také součástí Tanzanie. A právě na Zanzibaru, na pláži Pongwe Beach, policie zatknula deset mužů kvůli podezření, že jsou gayové. Seděli totiž ve dvojicích vedle sebe. Podle informací lidsko-právní organizace Human Rights Watch navíc úřady nyní zatčeným hrozí provedením testů homosexuality, které spočívají v nuceném análním vyšetření…

17. 10. 2018Jedli byste kuře, které se kolem vás ve stejnou chvíli bude procházet? Tento scénář bude v některých restauracích realitou již koncem roku

Dle dostupných informací vyrazila policie na místo zatčení na udání – údajně se na pláži měla konat gay svatba, šlo prý ale spíše o večírek. Bez ohledu na povahu akce bylo důvodem k pozatýkání přítomných mužů to, že seděli ve dvojicích bok po boku. „Je smutné, že pouhé sezení vedle někoho může nabýt kriminálních rozměrů,“ uvedl Seif Magango, šéf Amnesty International pro danou oblast. Ten zároveň dodal, že ačkoliv zatím vůči mužům nebylo vzneseno formální obvinění, jsou ve vazbě a hrozí jim další ponižující šetření. „Obáváme se, že tito muži budou podrobeni nucenému análnímu vyšetření, což je vládní metoda pro prokázání sexuální aktivity mezi muži,“ doplnil.

Zatčení desítky mužů přitom paradoxně následovalo bezprostředně po ujištěních tanzanské vlády, že nepodporuje antigay hon na čarodějnice, který minulý týden avizoval guvernér Paul Makonda. Ten také ustavil výbor, jehož úkolem je vyhledávat (např. na sociálních sítích) LGBT osoby a iniciovat jejich zatčení.

5. 11. 2018Díky novému druhu písma si snadněji zapamatujete všechno, co si přečtete!

Americké velvyslanectví v Tanzánii tak již varovalo své občany, kteří se v místě vyskytují, aby byli opatrní ohledně toho, co na sociálních sítích zveřejňují. Evropská unie pak povolala svého velvyslance v Tanzanii z důvodu „zhoršení situace v oblasti lidských práv a právního státu,“ doplňuje tisková agentura AP.

Zdroj: independent.co.uk, advocate.com
Mirka Dobešová

Autor

Mirka Dobešová

Díky travesti sudičkám, s nimiž si je vzájemně stále v patách (a ráda si od nich půjčuje nejen kosmetiku, ale i šaty), miluje všechno trans a queer. Určitou obsesi má pro Londýn, Costu, West End a hlavně Priscillu, královnu pouště.

E-shop