Thom Artway včera při křtu nového alba All I Know roztleskal celý Palác Akropolis

8. 11. 2018 17:00 Co se děje
Thom Artway včera při křtu nového alba All I Know roztleskal celý Palác Akropolis

Anglicky zpívající písničkář Thom Artway včera za doprovodu mnoha hostů křtil své nové album All I Know a žižkovský Palác Akropolis praskal ve švech. Tenhle křest se opravdu vydařil.

15. 1. 2019Známé a úspěšné hity, které vznikly „vykradením“ starých písní

Byl to včera večer docela zábavný kontrast. Člověk by čekal, že předskokan, introvertní písničkář se samplerem Kieszlowski, přitáhne zejména publikum z řad hipsterů, zatímco hezouna Thoma Artwaye budou čekat hlavně zástupy fanynek. Ale bylo to trochu jinak. Na předskokana a jeho kombinaci nervózních nasamplovaných linek bylo publikum značně „genderově nevyvážené“, zato hlavní hvězda večera zaplnila velký sál Paláce Akropolis diváky a divačkami všech pohlaví, věkových kategorií i kast.

Kdo zná Thoma jen letmo, ze singlů jako je titulní All I Know nebo jeho největší hit I Can Get No Inspiration, byl docela překvapený, jaký rozsah žánrů a emocí mladý zpěvák nabízí. Na pódiu se tak chytrý popík střídal s náladovým písničkářstvím, tanečním zvukem ale třeba i country. Chvíli publikum nadšeně zpívalo a pokyvovalo se do taktu, aby u dalšího songu jen vytáhlo zapalovače a rozsvícené smartphony a nechalo se unášet melancholií.

Na pódiu se ale nestřídaly jen žánry a nástroje (včetně jedné kytary, která je prý krásná, ale naprosto nenaladitelná), ale také hosté. Dorazila tak violoncellistka Tereza Kovalová, zpěvačka Lenny, ale třeba i producent alba ODD alias Ondřej Turták a všichni se pochlubili svým hudebním uměním.

Svou ruku k dílu přidali i při křtu. Album bylo pokřtěno flitry, kalafunou a vincentkou, do publika dopadly knofety z ručního „kanónu“, který si Thom prý sám vyrobil a divákům se představil i merch. Co čert nechtěl, nášivka s logem Thoma Artwaye sice skončila na kuliších našitá vzhůru nohama, ale publikum bylo stejně nadšené. Co když se za pár let bude jednat o sběratelskou raritu?

20. 12. 2018"Je čas budovat sebedůvěru!" Muži radí, jak překonat svoje úzkosti a oslovit toho pravého či pravou

Koncert skončil přídavkem pod pódiem, kde si Thom zahrál s kapelou na mandolínu a zazpíval si se všemi účastníky koncertu, a pak už byl čas jít. Třeba na afterparty nebo domů sepsat článek o tom, že se křest opravdu vydařil.

Zdroj: Facebook
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop