Thom Artway včera při křtu nového alba All I Know roztleskal celý Palác Akropolis

Anglicky zpívající písničkář Thom Artway včera za doprovodu mnoha hostů křtil své nové album All I Know a žižkovský Palác Akropolis praskal ve švech. Tenhle…

Autor: Petr Opršal / Zdroj: Facebook / 8. 11. 2018

Anglicky zpívající písničkář Thom Artway včera za doprovodu mnoha hostů křtil své nové album All I Know a žižkovský Palác Akropolis praskal ve švech. Tenhle křest se opravdu vydařil.

25. 3. 2019VIDEO ROZHOVOR: Profesionální riggerka Edna o praktice zvané bondáž, která může být často velmi nebezpečná

Byl to včera večer docela zábavný kontrast. Člověk by čekal, že předskokan, introvertní písničkář se samplerem Kieszlowski, přitáhne zejména publikum z řad hipsterů, zatímco hezouna Thoma Artwaye budou čekat hlavně zástupy fanynek. Ale bylo to trochu jinak. Na předskokana a jeho kombinaci nervózních nasamplovaných linek bylo publikum značně „genderově nevyvážené“, zato hlavní hvězda večera zaplnila velký sál Paláce Akropolis diváky a divačkami všech pohlaví, věkových kategorií i kast.

Kdo zná Thoma jen letmo, ze singlů jako je titulní All I Know nebo jeho největší hit I Can Get No Inspiration, byl docela překvapený, jaký rozsah žánrů a emocí mladý zpěvák nabízí. Na pódiu se tak chytrý popík střídal s náladovým písničkářstvím, tanečním zvukem ale třeba i country. Chvíli publikum nadšeně zpívalo a pokyvovalo se do taktu, aby u dalšího songu jen vytáhlo zapalovače a rozsvícené smartphony a nechalo se unášet melancholií.

Na pódiu se ale nestřídaly jen žánry a nástroje (včetně jedné kytary, která je prý krásná, ale naprosto nenaladitelná), ale také hosté. Dorazila tak violoncellistka Tereza Kovalová, zpěvačka Lenny, ale třeba i producent alba ODD alias Ondřej Turták a všichni se pochlubili svým hudebním uměním.

Svou ruku k dílu přidali i při křtu. Album bylo pokřtěno flitry, kalafunou a vincentkou, do publika dopadly knofety z ručního „kanónu“, který si Thom prý sám vyrobil a divákům se představil i merch. Co čert nechtěl, nášivka s logem Thoma Artwaye sice skončila na kuliších našitá vzhůru nohama, ale publikum bylo stejně nadšené. Co když se za pár let bude jednat o sběratelskou raritu?

22. 2. 2019Není mléko jako mléko. Proč (ne)měnit to kravské za rostlinné varianty?

Koncert skončil přídavkem pod pódiem, kde si Thom zahrál s kapelou na mandolínu a zazpíval si se všemi účastníky koncertu, a pak už byl čas jít. Třeba na afterparty nebo domů sepsat článek o tom, že se křest opravdu vydařil.