Thom Artway včera při křtu nového alba All I Know roztleskal celý Palác Akropolis

8. 11. 2018 17:00 Co se děje
Thom Artway včera při křtu nového alba All I Know roztleskal celý Palác Akropolis

Anglicky zpívající písničkář Thom Artway včera za doprovodu mnoha hostů křtil své nové album All I Know a žižkovský Palác Akropolis praskal ve švech. Tenhle křest se opravdu vydařil.

30. 10. 2018Sláva není všechno! Těchto pět umělců nesnášelo svoje slavná díla

Byl to včera večer docela zábavný kontrast. Člověk by čekal, že předskokan, introvertní písničkář se samplerem Kieszlowski, přitáhne zejména publikum z řad hipsterů, zatímco hezouna Thoma Artwaye budou čekat hlavně zástupy fanynek. Ale bylo to trochu jinak. Na předskokana a jeho kombinaci nervózních nasamplovaných linek bylo publikum značně „genderově nevyvážené“, zato hlavní hvězda večera zaplnila velký sál Paláce Akropolis diváky a divačkami všech pohlaví, věkových kategorií i kast.

Kdo zná Thoma jen letmo, ze singlů jako je titulní All I Know nebo jeho největší hit I Can Get No Inspiration, byl docela překvapený, jaký rozsah žánrů a emocí mladý zpěvák nabízí. Na pódiu se tak chytrý popík střídal s náladovým písničkářstvím, tanečním zvukem ale třeba i country. Chvíli publikum nadšeně zpívalo a pokyvovalo se do taktu, aby u dalšího songu jen vytáhlo zapalovače a rozsvícené smartphony a nechalo se unášet melancholií.

Na pódiu se ale nestřídaly jen žánry a nástroje (včetně jedné kytary, která je prý krásná, ale naprosto nenaladitelná), ale také hosté. Dorazila tak violoncellistka Tereza Kovalová, zpěvačka Lenny, ale třeba i producent alba ODD alias Ondřej Turták a všichni se pochlubili svým hudebním uměním.

Svou ruku k dílu přidali i při křtu. Album bylo pokřtěno flitry, kalafunou a vincentkou, do publika dopadly knofety z ručního „kanónu“, který si Thom prý sám vyrobil a divákům se představil i merch. Co čert nechtěl, nášivka s logem Thoma Artwaye sice skončila na kuliších našitá vzhůru nohama, ale publikum bylo stejně nadšené. Co když se za pár let bude jednat o sběratelskou raritu?

17. 10. 20189 nejšílenějších zákonů v Severní Koreji

Koncert skončil přídavkem pod pódiem, kde si Thom zahrál s kapelou na mandolínu a zazpíval si se všemi účastníky koncertu, a pak už byl čas jít. Třeba na afterparty nebo domů sepsat článek o tom, že se křest opravdu vydařil.

Zdroj: Facebook
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop