Pár faktů jako důkaz, že muži s knírem nejsou žádná béčka

Oficiální měsíc knírů je tady. I vy se můžete zapojit do akce Movember na podporu mužského zdraví, ale ještě předtím si přečtěte pár zábavných faktů o knírech,…

Autor: Hynek Toman / Zdroj: Reader's Digest, Unsplash, angrybeards.cz / 9. 11. 2018

Oficiální měsíc knírů je tady. I vy se můžete zapojit do akce Movember na podporu mužského zdraví, ale ještě předtím si přečtěte pár zábavných faktů o knírech, o kterých jste určitě neměli ani tušení!

- Průměrný muž stráví holením a péčí o vousy dohromady 6 měsíců svého života!

- V osadě Eureka v Nevadě je nelegální, aby muž s knírem líbal ženu.

- Policisté v Madhya Pradesh v Indii dostávají finanční bonusy za to, když si nechají narůst knír. Prý pak totiž budí více respektu.

- Viktoriánští šlechtici měli speciální polévkové lžíce vybavené malými bariérami, aby si knír v polévce nenamáčeli.

- Když Beatles v roce 1967 vydali desku Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club, všichni členové kapely byli na obale vyobrazení s kníry – a papírové kníry jste našli i uvnitř desky.

9. 4. 2019Legendární gay party La Demence láká na velikonoční edici. „Název La Demence akci dokonale vystihuje,“ dodává se smíchem organizátor

- První historický důkaz o existenci kníru je z roku 300 před naším letopočtem a zobrazuje iránského jezdce s hustým černým knírem.

- Podle studie Qeenslandské univerzity v Austrálii vousy chrání pokožku obličeje a pomáhají předcházet rakovině kůže. Odkloní až 95 procent škodlivých UV paprsků.

- Průměrný muž má na tvářích a krku deset až dvacet tisíc vousů, průměrný knír se skládá z šesti set vousů.

- Podle Guinessovy knihy rekordů má nejdelší knír Ind Ram Singh Chauhah. Jeho knír měří něco přes 4,2 metry! Nechává si jej růst od roku 1982.

2. 3. 2019Početní gay kněží žijí v pekle na zemi: Čelí zastrašování a vymývání mozků. V ČR na nich chtěli praktikovat i exorcismus

- Kníry dokážou absorbovat v tekutině až 20 % procent své hmotnosti.

- Průměrně se muž svého kníru dotkne 750krát denně, to je více než jednatřicetkrát za hodinu!

- Alexandr Veliký nakázal před bitvou u Arbely všem svým vojákům, aby si nechali narůst knír.

- Na Aljašce se každoročně pořádá mistrovství světa, ve kterém si muži poměřují své kníry a vousy. Zájem o akci je obrovský.