Už nechci trávit čas s bílými, jsem z nich znechucená,“ napsala zpěvačka Sinead O’Connor po své konverzi k islámu

7. 11. 2018 14:00 Co se děje
Už nechci trávit čas s bílými, jsem z nich znechucená,“ napsala zpěvačka Sinead O’Connor po své konverzi k islámu

Zpěvačka Sinead O’Connor nedlouho po svém přechodu k islámu zase budí kontroverzi. Může za to nedávná série tweetů, v nichž označila křesťany a ateisty kromě jiného za satanisty a někoho, s kým už nikdy nechce trávit čas.

31. 10. 2018Muži s jedním konkrétním fyzickým znakem jsou výrazně lepší pro dlouhodobé vztahy

Minulý měsíc konvertovala zpěvačka k islámu a nechala si změnit jméno na Shuhada‘ Davitt. Už ten samotný krok vyvolal všeobecné překvapení. Vždyť zpěvačka na jednu stranu patřila k dlouhodobým kritikům organizovaného náboženství, ale zároveň se na konci devadesátých let nechala vysvětit na kněžku ortodoxní apoštolské a evangelické církve. 

„Omlouvám se za to, co budu psát. Je to asi rasistické. Ale už nikdy nechci trávit čas s bílými, tedy pokud se tak říká těm, kteří nejsou muslimy. Jsem z nich znechucená,“ začíná série tweetů známé zpěvačky.  V nich dále označuje všechny Američany za spoluviníky Donalda Trumpa. Podivuje se také nad tím, že v den její konverze zaútočil Ku Klux Klan na mešitu v Newtonards, a vypichuje nenávistné pasáže z bible. Kresťanští a židovští teologové jsou pak podle ní ve skutečnosti spíše satanisty.

Kritika náboženství ze strany Sinead O’Connor, to není nic nového. Už v roce 1992 vyvolala diskuzi tím, že v přímém přenosu roztrhala fotografii tehdejšího papeže Jana Pavla II., katolickou církev navíc kritizovala dlouhodobě.

30. 10. 2018Chcete-li vypadat dlouho mladě, těchto 9 rad ignorujte

Zpěvačka je ale známá i svými obtížemi s duševním zdravím. Nejprve se v roce 2015 přiznala, že se pokoušela předávkovat prášky na spaní, o rok později po ní bylo vyhlášeno pátrání, poté co na den zmizela, prý s úmyslem skočit z mostu. Sama však v tomto případě podle serveru Independent odmítla, že by se o sebevraždu pokoušela.

Zdroj: Independant, Twitter
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop