Už nechci trávit čas s bílými, jsem z nich znechucená,“ napsala zpěvačka Sinead O’Connor po své konverzi k islámu

7. 11. 2018 14:00 Co se děje
Už nechci trávit čas s bílými, jsem z nich znechucená,“ napsala zpěvačka Sinead O’Connor po své konverzi k islámu

Zpěvačka Sinead O’Connor nedlouho po svém přechodu k islámu zase budí kontroverzi. Může za to nedávná série tweetů, v nichž označila křesťany a ateisty kromě jiného za satanisty a někoho, s kým už nikdy nechce trávit čas.

3. 1. 2019Nic není věčné – ani „život“ na sociálních sítích. Co se stane s jednotlivými profily, když uživatel zemře?

Minulý měsíc konvertovala zpěvačka k islámu a nechala si změnit jméno na Shuhada‘ Davitt. Už ten samotný krok vyvolal všeobecné překvapení. Vždyť zpěvačka na jednu stranu patřila k dlouhodobým kritikům organizovaného náboženství, ale zároveň se na konci devadesátých let nechala vysvětit na kněžku ortodoxní apoštolské a evangelické církve. 

„Omlouvám se za to, co budu psát. Je to asi rasistické. Ale už nikdy nechci trávit čas s bílými, tedy pokud se tak říká těm, kteří nejsou muslimy. Jsem z nich znechucená,“ začíná série tweetů známé zpěvačky.  V nich dále označuje všechny Američany za spoluviníky Donalda Trumpa. Podivuje se také nad tím, že v den její konverze zaútočil Ku Klux Klan na mešitu v Newtonards, a vypichuje nenávistné pasáže z bible. Kresťanští a židovští teologové jsou pak podle ní ve skutečnosti spíše satanisty.

Kritika náboženství ze strany Sinead O’Connor, to není nic nového. Už v roce 1992 vyvolala diskuzi tím, že v přímém přenosu roztrhala fotografii tehdejšího papeže Jana Pavla II., katolickou církev navíc kritizovala dlouhodobě.

28. 12. 2018Móda je odrazem kultury! Momentální módní inspirací jsou kultovní 90. léta

Zpěvačka je ale známá i svými obtížemi s duševním zdravím. Nejprve se v roce 2015 přiznala, že se pokoušela předávkovat prášky na spaní, o rok později po ní bylo vyhlášeno pátrání, poté co na den zmizela, prý s úmyslem skočit z mostu. Sama však v tomto případě podle serveru Independent odmítla, že by se o sebevraždu pokoušela.

Zdroj: Independant, Twitter
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop