Už nechci trávit čas s bílými, jsem z nich znechucená,“ napsala zpěvačka Sinead O’Connor po své konverzi k islámu

Zpěvačka Sinead O’Connor nedlouho po svém přechodu k islámu zase budí kontroverzi. Může za to nedávná série tweetů, v nichž označila křesťany a ateisty kromě…

Autor: Petr Opršal / Zdroj: Independant, Twitter / 7. 11. 2018

Zpěvačka Sinead O’Connor nedlouho po svém přechodu k islámu zase budí kontroverzi. Může za to nedávná série tweetů, v nichž označila křesťany a ateisty kromě jiného za satanisty a někoho, s kým už nikdy nechce trávit čas.

28. 3. 2019ROZHOVOR: Influencer David Pártl: „Mým snem je díky Instagramu cestovat a tím si i vydělávat“

Minulý měsíc konvertovala zpěvačka k islámu a nechala si změnit jméno na Shuhada‘ Davitt. Už ten samotný krok vyvolal všeobecné překvapení. Vždyť zpěvačka na jednu stranu patřila k dlouhodobým kritikům organizovaného náboženství, ale zároveň se na konci devadesátých let nechala vysvětit na kněžku ortodoxní apoštolské a evangelické církve. 

„Omlouvám se za to, co budu psát. Je to asi rasistické. Ale už nikdy nechci trávit čas s bílými, tedy pokud se tak říká těm, kteří nejsou muslimy. Jsem z nich znechucená,“ začíná série tweetů známé zpěvačky.  V nich dále označuje všechny Američany za spoluviníky Donalda Trumpa. Podivuje se také nad tím, že v den její konverze zaútočil Ku Klux Klan na mešitu v Newtonards, a vypichuje nenávistné pasáže z bible. Kresťanští a židovští teologové jsou pak podle ní ve skutečnosti spíše satanisty.

Kritika náboženství ze strany Sinead O’Connor, to není nic nového. Už v roce 1992 vyvolala diskuzi tím, že v přímém přenosu roztrhala fotografii tehdejšího papeže Jana Pavla II., katolickou církev navíc kritizovala dlouhodobě.

3. 4. 2019Český výrobce obleků Blažek představuje novou kolekci společně s fotografem Robertem Vanem

Zpěvačka je ale známá i svými obtížemi s duševním zdravím. Nejprve se v roce 2015 přiznala, že se pokoušela předávkovat prášky na spaní, o rok později po ní bylo vyhlášeno pátrání, poté co na den zmizela, prý s úmyslem skočit z mostu. Sama však v tomto případě podle serveru Independent odmítla, že by se o sebevraždu pokoušela.