Kolik dní předem kupovat letenky, aby byly co možná nejlevnější?

Podle Jeffa Klee, který je CEO společnosti CheapAir, však existuje jednoduchý způsob, jak ušetřit. Je třeba pouze vědět, který den jsou letenky úplně…

Autor: Hynek Toman / Zdroj: Reader's Digest, CheapAir.com, Unsplash / 8. 11. 2018

Když se cestuje s omezeným rozpočtem, každá koruna se počítá. A ačkoliv ceny letenek za poslední léta podstatně klesly, stále je to jeden z těch větších výdajů. A pokud si nedáme pozor, můžeme zbytečně utratit spoustu peněz. Podle Jeffa Klee, který je CEO společnosti CheapAir, však existuje jednoduchý způsob, jak ušetřit. Je třeba pouze vědět, který den jsou letenky úplně nejlevnější.

"Čekat až do posledních dní před odletem málokdy funguje, zároveň byste si ale měli dávat pozor na to, abyste letenky nekupovali zbytečně brzo,“ tvrdí Jeff.

To se snadno řekne, jenže kdy je příliš brzo a kdy naopak moc pozdě? Naštěstí výše uvedená společnost zveřejnila výsledky svého průzkumu, kde analyzovala více než 917 miliónů letů po celém světě s cílem zjistit, kdy je nákup letenek nejvýhodnější. 

23. 2. 2019Gay kluby zavírají, nebo čelí stagnaci a úpadku. Proč? A budou mít gayové a lesby vůbec kam chodit?

Zatímco cena letenky se mezi 320. až 106. dnem před odletem nemění, 105 dní před odletem začíná klesat. V tu chvíli však ještě odolejte pokušení letenky koupit, protože cena zpravidla klesá dál. Z výzkumu vyplynulo, že úplně nejnižší ceny bývají přesně 70 dní před odletem, kdy ušetříte celých 48 %. Po sedmdesátém dnu začíná cena letenky opět stoupat, dvacet a méně dní před odletem bývají ceny velmi vysoké. 

5. 3. 2019Michael Jackson: legenda, nebo zrůda? Nový dokument HBO otevřel Pandořinu skříňku

Tak na co ještě čekáte? Začněte plánovat svou další vysněnou dovolenou a zarezervujte si letenky dostatečně dopředu. Vaše peněženka vám za to poděkuje.