Přísná pravidla, která musejí dodržovat potomci britské královské rodiny

Myslíte si, že vaši rodiče byli přísní? Pak se podívejte na 8 pravidel, která musejí dodržovat potomci britské královské rodiny.

Autor: Hynek Toman / Zdroj: Reader's Digest, Shutterstack, jenzeny.cz, archiv LUI / 6. 11. 2018

Myslíte si, že vaši rodiče byli přísní? Pak se podívejte na 8 pravidel, která musejí dodržovat děti, které vyrůstají v britské královské rodině.

Musejí se naučit, jak správně mávat

Mávat správným způsobem, to není jen tak. Otáčí se pouze zápěstím, nikoliv celou rukou. Jedni z nejmladších potomků královské rodiny, princ George a princezna Charlotte, jsou prozatím v mávání o něco více entuziastičtí než zbytek rodiny, ale jistě se brzy naučí správný způsob.

Nesmějí si nechat všechny dárky

Veřejnost potomky královské rodiny miluje, a tak jim často posílá nejrůznější dary, ovšem je jich tolik, že děti nikdy nemají šanci všechny využít. Podle královských pravidel všechny dárky patří královně, která má také poslední slovo v tom, které věci si rodina nechá a které daruje potřebným.

15. 3. 2019Proč si pořídit elektrokolo

Vzdělávání od útlého věku

Od všech členů královské rodiny se očekává, že budou umět během oficiálních návštěv mluvit cizími jazyky – a učení začíná už když jsou děti malé. Královna Alžběta II. mluví plynně francouzsky, princ Charles a princ William mluví nejméně šesti jazyky, princ Harry během svého proslovu v Dubaji mluvil arabsky. 

Uklánět se své babičce

Dokonce i starší členové královské rodiny se musejí uklonit královně a ani nejmladší vnoučata nejsou výjimkou. Královské děti se údajně musejí pravidly řídit od pěti let, ačkoliv princezna Charlotte předváděla své diplomatické schopnosti už když jí byly dva roky.

Chlapci nesmí nosit kalhoty

I když je venku spíše na svetr, neuvidíte královské chlapce v dlouhých kalhotách, ale v šortkách. Šortky na chlapcích totiž v Anglii symbolizují vyšší společenskou třídu, takže královská rodina obyčejně nenechává své mužské potomky chodit v dlouhých kalhotách, dokud jim není alespoň osm let.

5. 3. 2019Jízda Kalifornií, na kterou nezapomenete: Pacific Coast Highway

Lak na nehty ani náhodou

Některé holčičky experimentují se zářivými laky na nehty, ovšem to si princezna Charlotte ani jiné dívky nesmí dovolit. Samotná královna Alžběta II. má vždy nehty přírodní a očekává se, že ostatní ženy z královské rodiny budou dělat totéž.

Křest ve velmi starých šatičkách

Potom, co byla královna Viktorie v roce 1841 pokřtěna, její úbor se pro tyto účely ponechal a bylo v něm pokřtěno dalších 62 královských dětí v průběhu 162 let. V roce 2004 byl originální obleček nahrazen replikou. 

Cestování jen po jednom 

Je zvykem, že dědicové trůnu nelétají společně jedním letadlem či helikoptérou – z cynického důvodu, že nesmí dojít k ohrožení obou dědiců. Prince William a Kate Middleton kvůli svým dětem toto pravidlo sice porušili, ale museli nejdříve dostat od královny povolení. Až bude princi Georgi dvanáct let, bude létat pouze sám.