Čeho se opravdu nikdy nedotýkat na veřejných toaletách?

8. 11. 2018 12:00 Co se děje
Čeho se opravdu nikdy nedotýkat na veřejných toaletách?

Kterých míst na veřejných toaletách se zásadně nedotýkat? Po přečtení tohoto článku to raději vydržíte až domů...

Rukojeť kohoutku

Vodu zapínáme špinavou rukou, posléze se toho stejného místa dotýkáme čistou umytou rukou. Takže i přesto, že jste si ruce hezky umyli, stejně si bakterie ze záchodu na rukou odnesete – to nedává příliš smysl, že? Doporučujeme tedy vodu zastavit loktem anebo kohoutek uzavřít přes papírový ručník.

Sušiče rukou

Nejenže byste se sušičů rukou neměli dotýkat – v ideálním případě byste je neměli ani používat. Podle studie Westminsterské univerzity v Londýně je v teplém vzduchu sušičů sto devadesátkrát více virů než na běžných papírových ručnících.

17. 12. 2018Hořká čokoláda pomáhá vašemu srdci i mozku, dejte si ale pozor na kalorie!

Podlaha

To je asi jasné a běžně se podlahy na veřejné toaletě asi nedotýkáte. Ujistěte se však, že zatímco konáte potřebu, nepokládáte na podlahu ani svůj batoh, tašku, peněženku či jiné předměty, protože by na sebe pochytaly nejrůznější opravdu nechutné bakterie. Pokud v kabince není úchytka, raději předměty držte v rukou.

Splachovadlo

První místo, na které lidi po vykonání potřeby, když mají ruce plné bakterií, sáhnou. Pokud to splachovadlo umožňuje, mnoho lidí neváhá a místo ruky použije ke spláchnutí své chodidlo – dobře pro ně, ovšem dost špatné pro všechny ostatní, jelikož na podrážkách jsou bakterie z podlahy.

4. 1. 2019Restaurace Asian Temple je skutečným chrámem asijské kuchyně

Dávkovač mýdla

Pokud je nutné se ho dotknout, abyste dostali dávku mýdla, je dobré si potom ruce opravdu dobře umýt. Mnoho lidí si totiž dává mýdlo na ruce dříve, než si je vůbec opláchne vodou.

Stěny

Stěny veřejných toalet jsou vlastně celé pokryté částicemi všeho, co jde dovnitř záchodů. Když splachujeme, částice obsahu toalety se rozprsknou všude kolem. A stěny nepatří mezi místa, která by se obvykle jakkoliv čistila – dotýkat se jich tedy rozhodně nedoporučujeme.

Zdroj: Reader's Digest, Unsplash
Hynek Toman

Autor

Hynek Toman

Estét tíhnoucí k perfekcionismu, i pankáč, který je pro každou špatnost. Milovník ostrého jídla. V minulém životě byl Marilyn Monroe.

E-shop