3 způsoby, jak využít myšlení podnikatelů k tomu, abyste měli úspěšnou kariéru

3. 11. 2018 15:00 Co se děje
3 způsoby, jak využít myšlení podnikatelů k tomu, abyste měli úspěšnou kariéru

Jak uspět v zaměstnání? Jak být lepší než ostatní a dosáhnout kariérního postupu? To jsou často nelehké úkoly a mnoha lidem by mohlo pomoct začít přemýšlet jako podnikatelé, i když nad vlastním podnikáním nepřemýšlí.

Podnikatelé to v žádném případě nemají jednoduché. Mnoho lidí možná vidí jen snadno vydělané peníze, ale skutečnost je poněkud jiná. Než se opravdu poctivý a úspěšný podnikatel někam vypracuje, znamená to také spoustu pádů a chyb, ze kterých se musí ponaučit a jít dál.

2. 1. 2019Kdo trestá ženskou sexualitu přísněji - ženy, nebo muži? Výsledek vás možná překvapí…

Bohužel na to dnes nedbá spousta univerzit a místo praktických, reálných situací a příběhů úspěšných podnikatelů se studenti učí spoustu nepotřebné teorie. Naštěstí díky tomu vzniklo také množství studentských organizací, které pořádají nejrůznější workshopy a přednášky s úspěšnými podnikateli, které jim mnohdy dají daleko více než třicet přednášek nesmyslných matematických vzorců.

Neznamená to však, že by se všichni studenti měli stát podnikateli. Kdyby byli všichni jen podnikatelé, na světě bychom asi dlouho nepřežili. Spousta lidí ani po podnikání nijak neprahne. Nicméně důležité je poukázat na to, že se dají rady podnikatelů přetvořit pro úspěšnou kariéru.

Mnoho studentů často po vysoké škole narazí. Firmy totiž požadují hlavně zkušenosti a mnohokrát raději přijmou kandidáta, který má maturitu a 4 roky zkušeností v oboru než kandidáta, který se pyšní dvěma tituly, ale prakticky nic neumí. Proto je důležité již během studia aktivně vyhledávat možnosti různých stáží apod.

Níže najdete tři způsoby myšlení úspěšných podnikatelů, které lze využít pro vaši kariéru:

Nebojte se inovací

Podnikatelé jsou skvělí v inovacích – identifikují problém a nějakým způsobem se ho snaží vyřešit. Takhle byly založeny snad všechny společnosti na světě. Ale také berou v potaz riziko. Vyzkoušejte tohle udělat také v rámci vašeho zaměstnání. Navrhujte nová řešení a zlepšení.

29. 12. 2018Připomeňte si ty nejlepší děsivé i zábavné zloduchy z českých pohádek

Nebojte se riskovat

Ochota podstoupit nějaké riziko často určuje, zda budete či nebudete úspěšným podnikatelem. To však platí také v zaměstnání. Opět to souvisí s přinášením nových nápadů. Důležité je nezůstávat ve své zóně pohodlí a pořádně se do toho opřít a třeba i dobrovolně se k nějakému projektu přidat.

Meeting, breefing, brainstorming

Pořádejte a účastněte se porad. Nebojte se sdělit i ten nejvíce kontroverzní a ulítlý nápad, vždy pak společnou cestou s ostatními kolegy dojdete k nějakému řešení, které vás může posunout a docílíte třeba něčeho nevídaného. Důležité je nebát se a vaši nadřízení to jistě ocení.

Zdroj: Success, Shutterstock
Jan Witek

Autor

Jan Witek

I když vystudoval zdravotnický obor, nikdy se z něj zdravotní bratr ani doktor nestal. Od malička toužil po pozornosti ostatních, a tak není divu, že se kromě psaní věnuje také moderování a DJingu. Miluje hudbu, kulturu, cestování, dobré jídlo, auta, nové technologie a samozřejmě žít naplno.

E-shop