Sabrina, mladá čarodějnice – nový seriál má s původním sitcomem pramálo společného!

Devadesátkový sitcom Sabrina­ – mladá čarodějnice se dočkal svého revivalu. Nová verze má však s tou předešlou pramálo společného. Co všechno se změnilo? …

Autor: Hynek Toman / Zdroj: Netflix, BuzzFeed / 2. 11. 2018

Devadesátkový sitcom Sabrina­ – mladá čarodějnice se dočkal svého rebootu. Nová verze má však s tou předešlou pramálo společného. Co všechno se změnilo?

Nový seriál Chilling adventures of Sabrina už není hloupoučký sitcom se ztřeštěnou blondýnkou v hlavní roli. Příběh najíždí na syrovější a hororovější vlnu a celé je to zkrátka úplně jiné kafe. Nový seriál se liší i délkou epizod – oproti původním sitcomovým dvaceti minutám nyní každá epizoda trvá bezmála hodinu

Sabrina Spellman

Kiernan Shipka jako nová Sabrina

Zatímco původní Sabrina byla roztomile zmatená blondýnka, která se dostávala do různých přihlouplých trablí a vtipných komplikovaných situací, nová Sabrina je docela uvěřitelná dívka na pomezí dospělosti. Dospělostí se zde myslí fáze života, kdy ztratí veškerý kontakt se „smrtelným“ světem a měla by se navždy rozloučit se svými lidskými přáteli. Potíže, do kterých se Sabrina dostává, jsou o poznání vážnější a nebezpečnější než v původní verzi příběhu.

Harvey Kinkle

Ross Lynch jako Harvey

Sabrinin přítel trochu změnil vizuál, avšak stále je stejně milý, obětavý a zamilovaný do Sabriny. Stejně jako v původním sitcomu, i nyní se chytá do kouzelnických pastí. Akorát že ty jsou teď mnohem nebezpečnější.

4. 3. 2019Spát jako král může každý z nás. Klíčem ke zdravému spánku je precizně zvolená matrace a polštář z dílny NASA

Hilda Spellman

Lucy Davis v roli tetičky Hildy

I v nové verzi seriálu je tetička Hilda emocionální, impulzivní, pečující a obětavá.

Zelda Spellman

Tetička Zelda v podání Mirandy Otto

Původní Zelda, to byla racionální vědkyně, ze Spellmanových sester ta vážnější. Vážnější zůstává i v nové verzi, avšak ve všem ostatním se od původní postavy liší – je to čarodějnice naprosto oddaná ďáblu. Dostat se s ní do konfliktu může být velmi nebezpečné.

Salem

Kocoura Salema už hraje opravdová kočka

Zatímco v původní verzi to byl tak trochu otravný upovídaný kocour, který nevypadal příliš realisticky, v nové verzi postavu nahradil opravdový kocour, který sice je Sabrinin parťák a ochránce, ovšem je (po většinu času) němý.

10. 4. 2019„Definovat mužství by měli gayové a heterosexuálové společně,“ radí psycholog v souvislosti s krizí maskulinity

Všechny postavy, které má seriál společné s původní sitcomem, máme tímto za sebou. V nové řadě se však objeví řada nových tváří, například Nicholas Scratch, student čarodějnické akademie, který o Sabrinu jeví vážný zájem.

Nicholas Scratch

Další novou postavou je Ambrose Spellman, Sabrinin bratranec, který už pětasedmdesát let neopustil dům tetiček Hildy a Zeldy, kde si odpykává svůj trest domácího vězení za kdysi spáchaný zločin.

Chance Perdomo jako Sabrinin bratranec Ambrose Spellman

Ačkoliv jsou v původních komiksech Sabrina a Ros Walker rivalky, v nové sérii z nich tvůrci udělaly nejlepší kamarádky.

Jaz Sinclair v roli Ros

Žádný současný americký seriál pro mládež není kompletní bez nějakého toho LGBT prvku. (Díkybohu!) Tady jím je další Sabrinina lidská kamarádka Susie Putnam, postava dívky, která je tak trochu outsider, potýká se se šikanou a ke konci 1. série začne prozkoumávat svou queer identitu. 

Roli Susie ztvárnila herečka Lachlan Watson

Slečnu Wardellovou, Sabrininu učitelku z lidské školy, hned v prvním díle posednou temné síly.

Michelle Gomez hraje slečnu Wardellovou

Otec Blackwood je děkanem v čarodějnické akademii a taky kněz v Kostele Noci.

Otec Blacwood v podání Richarda Coyle

A nelze se nezmínit o Prudence, Dorcas a Agathě, třech čarodějkách, které dělají Sabrině peklo ze života.

Tati Gabrielle jako Prudence, Abigail Cowen jako Dorcas a Adeline Rudolph v roli Agathy