Brňáci pojmenovali nové nádraží Brno Šalingrad. Na jakých dalších názvech se internetové "smějící se bestie" vyřádily?

Tak jsme se včera dozvěděli, že Brňáci si odhlasovali nový název pro nové odsunuté nádraží. V konkurenci perel jako Praha – Venkov, Vídeň – Sever či Nádr…

Autor: Petr Opršal / Zdroj: Novinky, DailyMail, TechCrunch, The Guardian, Time / 30. 10. 2018

Tak jsme se včera dozvěděli, že Brňáci si odhlasovali název pro nové odsunuté nádraží. V konkurenci perel jako Praha – Venkov, Vídeň – Sever či Nádr McNádrface vyhrál jen o něco málo příčetnější název Brno Šalingrad. A přesně na takové internetové anketě je krásně vidět, proč není dobrý nápad svěřovat názvy do rukou internetových „smějících se bestií“.

28. 3. 2019Nosorožci umírají, abyste měli pevnější erekci! Jaká jsou ta nejšílenější přírodní afrodiziaka?

Hlasujících nebyly ani dva tisíce, ale stejně se na otevřené anketě vyřádili. S tím se setkal asi každý, kdo na Facebooku zkoušel zmapovat názor většího množství lidí a najednou zjistil, že mu v anketě přibývají možnosti jako „Jsem vegan!“, „Nedělej otevřené ankety“, případně nejrůznější komentáře o Adolfu Hitlerovi. Ale upřímně, Češi rozhodně nejsou jediní, kteří rádi zneužívají možnosti otevřených internetových anket.

Když se podíváme na nesmyslná jména, asi jako první každého napadne kauza z roku 2012, kdy měli internetoví uživatelé vymyslet název pro novou příchuť limonády Mountain Dew. Jednoznačným vítězem internetového hlasování se podle serveru Time stal nepoužitelný název Hitler did nothing wrong čili Hitler neudělal nic špatného.

Mr. Splashy Pants v celé své kráse

Podobně dopadla i organizace Greenpeace se svou snahou pojmenovat velrybu, kterou mohli internetoví uživatelé sledovat přes satelit. Místo honosného jména v cizím jazyce velryba hrbáč dostala přízvisko Mister Splashy Pants, čili něco jako Pan Pocákané kalhoty. Známý je i případ britské lodi, která brzy zamíří na vědecký výzkum do Antarktidy. Tu internetoví uživatelé pojmenovali Boaty McBoatface, název však Britské centrum pro výzkum nepřijalo a pojmenovalo ji po slavném dokumentaristovi RRS David Attenborough. Jméno Loďka McLodíksicht ponese jen jedna z jejích automatických ponorek.

O tom, že nechávat fanoušky plánovat turné není dobrý nápad, se v minulosti přesvědčili také někteří umělci. Zatímco Justina Biebera chtěli internetoví trollové nechat zahrát v severokorejském Pchongajngu, rapperovi Pitbullovi, který přislíbil, že zahraje v jakémkoliv Wallmartu, vybrali internetoví uživatelé ten nejodlehlejší na kanadském ostrově Kodiak. K rapperově cti musíme nechat, že záležitost bral jako povedený vtip a podle serveru Tech Crunch skutečně na kanadském ostrově vystoupil.

9. 4. 2019Urážlivý stereotyp, nebo jeden z nás? Menšiny mají na vlastní karikatury dost rozporuplné názory

Internetové petice, a to včetně těch oficiálních a směřovaných vládě či prezidentovi, vznikají z nejrůznějších důvodů, často naprosto nesmyslných. Cílem jedné z prvních petic, která za vlády Baracka Obamy nasbírala deset tisíc hlasů a byla předána prezidentovi, bylo, aby americká vláda postavila Hvězdu Smrti jako ze Star Wars. Bílý dům si dal na odpovědi záležet. Odborníci vypočítali, na kolik by stavba takové Hvězdy Smrti přišla a správně podotkli, že není třeba zadlužovat se na projektu, který americká vláda neupotřebí, a navíc má tak výraznou chybu v zabezpečení, že k jejímu vyhození do povětří stačí jediná malá loď se šikovným pilotem.