Džínové trendy: „máminy džíny“ a „tátovy džíny“. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl a proč byste si měli pořídit také džíny s leopardem?

27. 10. 2018 15:30 Co se děje
Džínové trendy: „máminy džíny“ a „tátovy džíny“. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl a proč byste si měli pořídit také džíny s leopardem?

Módní trendy mohou být na jednu stranu skutečně průkopnické a inovativní a na stranu druhou se mohou obracet zpět do minulosti. Nejinak se tomu děje i v oblasti džínové módy. Když se hitem staly úzké džíny, pevně obepínající postavu, mnozí (zejména ženy, ačkoliv slim jeans si oblíbili i muži), jejichž míry nejsou zrovna modelkovské, se zoufale chytali za hlavu (či při pohledu do zrcadla také za hýždě…). Podobný poprask pak vzbudily džíny končící nad kotníky, z nichž ještě ideálně visela džínová vlákna. Ležérnost nade vše – a kotník ven! Ovšem všem trendům jednou odzvoní, a tak se k radosti mnoha džínových fanynek do ulic vrací postavě mnohem lichotivější móda – džíny s vysokým pasem (které jako by vypadly ze šatníku žen v 80. letech), džíny inspirované pánskými střihy…I v nich lze však svůdně odhalit nohy či sexy podpatky. Jaké trendy v oblasti džínové módy by vám tedy pro období nadcházejícího podzimu a zimy neměly uniknout?

24. 12. 2018Máte už plné zuby koled? Co si takhle poslechnout netradiční písničky o Vánocích, jaké asi ve filmu neuvidíte?

Uvolněnost a pohodlí nade vše

Dost bylo úzkých džín! Uvolněnost, plná délka, rovná silueta. Džíny, které se nezřídka také lehce rozšiřují, je ideální nosit s podpatky. O to pak džíny, které mají navíc po stranách rozparek, přímo volají. Stejně tak se pozvolna zvedá pas (nezřídka doplněný o zapínání na knoflíky), džíny jsou tak nejen pohodlnější, ale zejména s nadcházející zimou tento komfort ocení i vaše záda a ledviny…

Široké džíny se sexy rozparkem

Vítejte v džungli

Jen málokdo by ještě před nedávnem hádal, že zvířecí motivy se dočkají své renesance. Ovšem je to tak – ostatně, do své kolekce je zahnul např. Saint Laurent. Ven tedy se všemi tygry, leopardy a gepardy! Největším hitem pak bude vzor á la hadí kůže. Zvířecí potisky pak pronikly i na trh s džínovinou, tedy pokud seženete džíny s leopardím vzorem, budete jednoduše za hvězdu.

Zvířecí motivy jsou opět in!

Na vzestupu je však i barvená džínovina – tedy narazíte-li na jakkoliv barevný denim, neváhejte ani minutu!

20. 12. 2018Znaky řeči těla, podle kterých spolehlivě poznáte, jestli se mu líbíte

Ženský boyfriend styl

Džíny nezřídka nazývané „boyfriend“ dle toho, že jsou volnější, širší a vypadají, jako by pocházely spíše ze šatníku partnera jejich nositelky, se dočkaly své „ženské úpravy“. Peří, kamínky, to vše se na těchto džínách může objevit, a to klidně na již zmíněných zkrácených variantách. Přeborníci ve zdobení jsou pak Italové - takto zdobené džíny nabízí např. butik LIU JO. 

Italové jsou ve zdobení mistři

 

Tátovy džíny vs. Máminy džíny

Tátovy džíny, to je nový level boyfriend variace – skutečně široké až plandavé rovné džíny jsou však klíčovým podzimním střihem. Jejich pas dosahuje těsně pod pupík, mají dlouhý rozkrok a nezdůrazňují zadek. „Tátovy džíny“ miluje třeba Victorie Beckham, která je zároveň důkazem, že i v „tátových džínách“ lze vypadat sexy.

Victoria Beckham nosí "tátovy džíny"

Máminy džíny, ty sedí jen tak vysoko, aby naznačovaly kovbojský rozkrok. Díky jejich střihu silueta naznačuje tvar hrušky – zadek je obtažený, pas se zužuje…a pokud na ně nenarazíte v obchodě, jedny takové s největší pravděpodobností naleznete někde zasunuté u mámy ve skříni…

"Máminy džíny" v plné kráse
Zdroj: whowhatwear.co.uk, hellomagazine.com
Mirka Dobešová

Autor

Mirka Dobešová

Díky travesti sudičkám, s nimiž si je vzájemně stále v patách (a ráda si od nich půjčuje nejen kosmetiku, ale i šaty), miluje všechno trans a queer. Určitou obsesi má pro Londýn, Costu, West End a hlavně Priscillu, královnu pouště.

E-shop