Jeden snadný cvik pro pevnější zadek, který nebudete nenávidět tolik jako dřepy

Jeden snadný cvik pro pevnější zadek, který nebudete nenávidět tolik jako dřepy

Dřepy jsou zhruba tak populární jako daně a tchýně. Takže jako hodně. Přesto jsou samozřejmě spolu s výpady a zanožováním vhodnou součástí každého základního…
Nikol Šubrtová Nikol Šubrtová Autor
18. 10. 2018

Dřepy jsou zhruba tak populární jako daně a tchýně. Takže hodně. Přesto jsou samozřejmě spolu s výpady a zanožováním vhodnou součástí každého základního programu pro procvičení spodní části těla. Všechny uvedené cviky lze také zařazovat do vysoce intenzivních a na to konto poměrně krátkých cvičebních programů HIIT, kdy děláte krátké pauzy střídané se sérií nepřerušovaných cviků zapojujících co nejvíce celé tělo (např. kliky, angličany, dřepy) třeba v poměru 20 sekund aktivity na 10 vteřin odpočinku.

<Path> Díky univerzálnímu a snadnému cviku posílíte nejen svaly, ale dle vědců i mozek. V čem tkví kouzlo dřepů a jak „dřepovat“ správně?Zdroj: ncbi.nlm.nih.gov, pubmed.ncbi.nlm.nih.gov, theladders.com, onlygoodnewsdaily.com, eatthis.com, runnersworld.com,

I pokud však hluboce nenávidíte dřepy a ze zkušenosti víte, že se je zřejmě stejně málokdy (nebo nikdy) nedonutíte dělat, je zde pro vás alternativa, jak slušně zpevnit zadek cvikem, který je daleko méně nepříjemný. A sympatické je na něm i to, že se při něm vlastně leží.

<Path> Jednoduchý armádní trik, který vás zbaví bolesti svalů a únavy po cvičeníZdroj: FOTO: Instagram

Řeč je o cviku, kterému se říká most a jenž částečně připomíná i stejnojmenné protahovací cvičení. Jak tedy na to?

Lehněte si na záda (ideálně na podložku, které se dnes poněkud úchylně už neřekne jinak než „jógamatka“). Hlava, krk a ramena zůstanou v kontaktu s podložkou a boky zvednete nahoru k obloze či stropu. Část chodidel zůstane na zemi (nebo mohou na zemi zůstat celá, jsou různé varianty), břicho máte zpevněné a od kolen až k hrudi by vaše tělo mělo zůstat v jedné lince.

V horní poloze pak podržíte např. tři vteřiny, pak se spustíte a cvik opakujete, vhodných je alespoň 10 opakování v několika sériích. Cvik lze doplnit například výdržemi v horní poloze, kdy jedna noha pak může jít také střídavě do propnutí a nataženou nohou také můžete třeba pohybovat v kroužcích. Celkově je cvik prospěšný i pro část svalstva zad. Také cvik můžete provádět tak, že pulsujete v horní poloze pohybu a nespouštíte zadek vůbec k zemi.

Zdroj: FOTO: Youtube, Instagram

Populární
články

E-Shop