Jste single? Nezoufejte. Svoboda má i několik pozitivních dopadů na váš život

18. 10. 2018 18:00 Co se děje
Jste single? Nezoufejte. Svoboda má i několik pozitivních dopadů na váš život

Být svobodný neznamená nutně jen smutné a probdělé noci. I když si to mnoho ostatních o single lidech myslí a v podobných scénářích si je většinou představuje. Po pravdě, svobodný život s sebou nese také spoustu benefitů, a proto se na ně pojďme podívat dříve, než otevřete další tabulku čokolády nebo začnete „swajpovat“ na Tinderu.

Vaše mysl je čistá

Věřte, nebo ne. Vztah je náročný také na psychiku. Partnerství a intimní vztah si vyžaduje hodně místa v našich hlavách, i když se vše děje tak nějak přirozeně a nevědomě, zbývá nám daleko menší kapacita pro individuální myšlení. Jako svobodným se nám pak v hlavě samovolně tvoří nové myšlenky a nápady a naše mysl je daleko víc otevřená.

12. 12. 2018Těchto deset mužů bude v roce 2019 kralovat žebříčku nejbohatších lidí světa

Zkoušíte nové výzvy

Lidé, kteří jsou ve vážném vztahu, obecně přijímají věci takové, jaké jsou, a nijak zvlášť se nesnaží vybočit. Jakoby skoro ani neměli na výběr. U svobodných se pak více projevuje silnější ambice a do všeho jdou tak trochu více po hlavě. Nebojí se nových výzev a dobrodružství.

Máte čas na sebe

Lidé ve vztazích často ztratí pojem o sobě samém. Pokud jste totiž sami, soustředíte se hlavně na sebe a na své myšlenky. Přemýšlíte o věcech daleko důkladněji, kdežto v partnerském soužití už na nic podobného není čas. To stejné platí také v péči o sebe, co se týče módy, upravenosti apod.

Máte šanci zjistit, co od života opravdu chcete

Proč na tomto světě jste? Čeho chcete dosáhnout? Podle odborníků je nejlepší si tohle všechno probrat a rozmyslet, dokud jste ještě svobodní a než se rozhodnete do nějakého vážnějšího vztahu vkročit.

28. 12. 2018Čekají nás temné technologické zítřky? Kauzy roku 2018 mluví jasně, odborníci před zhoubným vlivem technologií varují

Jste finančně nezávislí

Jednou z výhod single života je také to, že se naučíte být více finančně nezávislí. Ačkoliv jedno pravidlo říká, že „ve dvou se to lépe táhne“, není dobré spoléhat na to, že máte s někým společný příjem, nikdy totiž nevíte, co se stane, a je dobré umět být finančně nezávislý i sám za sebe.

Zdroj: Tim
Jan Witek

Autor

Jan Witek

I když vystudoval zdravotnický obor, nikdy se z něj zdravotní bratr ani doktor nestal. Od malička toužil po pozornosti ostatních, a tak není divu, že se kromě psaní věnuje také moderování a DJingu. Miluje hudbu, kulturu, cestování, dobré jídlo, auta, nové technologie a samozřejmě žít naplno.

E-shop