Jste single? Nezoufejte. Svoboda má i několik pozitivních dopadů na váš život

Být svobodný neznamená nutně jen smutné a probdělé noci. I když si to mnoho ostatních o single lidech myslí a v podobných scénářích si je většinou představuje.…

Autor: Jan Witek / Zdroj: Tim / 18. 10. 2018

Být svobodný neznamená nutně jen smutné a probdělé noci. I když si to mnoho ostatních o single lidech myslí a v podobných scénářích si je většinou představuje. Po pravdě, svobodný život s sebou nese také spoustu benefitů, a proto se na ně pojďme podívat dříve, než otevřete další tabulku čokolády nebo začnete „swajpovat“ na Tinderu.

Vaše mysl je čistá

Věřte, nebo ne. Vztah je náročný také na psychiku. Partnerství a intimní vztah si vyžaduje hodně místa v našich hlavách, i když se vše děje tak nějak přirozeně a nevědomě, zbývá nám daleko menší kapacita pro individuální myšlení. Jako svobodným se nám pak v hlavě samovolně tvoří nové myšlenky a nápady a naše mysl je daleko víc otevřená.

11. 3. 2019KIA Stinger: Testovali jsme vůz, kterým jihokorejská automobilka překvapila úplně všechny

Zkoušíte nové výzvy

Lidé, kteří jsou ve vážném vztahu, obecně přijímají věci takové, jaké jsou, a nijak zvlášť se nesnaží vybočit. Jakoby skoro ani neměli na výběr. U svobodných se pak více projevuje silnější ambice a do všeho jdou tak trochu více po hlavě. Nebojí se nových výzev a dobrodružství.

Máte čas na sebe

Lidé ve vztazích často ztratí pojem o sobě samém. Pokud jste totiž sami, soustředíte se hlavně na sebe a na své myšlenky. Přemýšlíte o věcech daleko důkladněji, kdežto v partnerském soužití už na nic podobného není čas. To stejné platí také v péči o sebe, co se týče módy, upravenosti apod.

Máte šanci zjistit, co od života opravdu chcete

Proč na tomto světě jste? Čeho chcete dosáhnout? Podle odborníků je nejlepší si tohle všechno probrat a rozmyslet, dokud jste ještě svobodní a než se rozhodnete do nějakého vážnějšího vztahu vkročit.

1. 3. 2019Vstupte do světa rozšířené reality s novou mobilní aplikací LUI a užijte si další interaktivní obsah tištěného magazínu LUI BODY!

Jste finančně nezávislí

Jednou z výhod single života je také to, že se naučíte být více finančně nezávislí. Ačkoliv jedno pravidlo říká, že „ve dvou se to lépe táhne“, není dobré spoléhat na to, že máte s někým společný příjem, nikdy totiž nevíte, co se stane, a je dobré umět být finančně nezávislý i sám za sebe.