Internetová archeologie: Podívejte se, jak to dnes vypadá na XChatu, Libimseti, nebo na MySpace

18. 10. 2018 14:00 Co se děje
Internetová archeologie: Podívejte se, jak to dnes vypadá na XChatu, Libimseti, nebo na MySpace

Internet se mění každou chvíli. Dávno jsou pryč časy, kdy jste si s kamarády psali přes ICQ, psali blogy na doménách druhého řádu a díkybohu pominula i ta největší vlna facebookových her, které vás nutily spamovat své přátele pozvánkami. My jsme se rozhodli podívat, co se stalo s pěti populárními stránkami z dob minulých a jak se vyrovnaly s nástupem moderních sociálních sítí.

24. 12. 2018Máte už plné zuby koled? Co si takhle poslechnout netradiční písničky o Vánocích, jaké asi ve filmu neuvidíte?

Lide.cz

Tahle stránka provozovaná Seznamem dříve fungovala jako fórum se všemi možnými diskuzemi. Dnes vás na homepage uvítají fotografie „českých slečen okolo dvaceti let“. Už dříve bývala seznamka jednou z funkcí této stránky, dnes je však tou hlavní. K diskuzím se musíte proklikat a už nejsou zdaleka tak aktivní, jako to bývalo dříve.

Spoluzaci.cz

Místo dřívější „sociální sítě“, díky které jste mohli udržovat kontakty (nejen) se svými spolužáky, vás uvítá jen zpráva, že od 2. 9. letošního roku je tato služba nedostupná. O Spolužácích se hodně mluvilo při zavedení pravidel ochrany osobních údajů podle evropské směrnice GDPR, faktem ovšem bylo, že při úbytku uživatelů už se tuto službu Seznamu nevyplatilo provozovat.

Libimseti.cz

Tak, tady se nic nezměnilo. I ten design vypadá jako kdyby se zasekl někdy v roce 2010. Kdysi dávno ti, kteří byli mezi prvními uživateli Facebooku, psávali statusy: „děti, vraťte se zpátky na líbko“. Jenže podle počtu aktivních chatujících, který málokdy překoná dvojciferné hodnoty, to vypadá, že bývalým „líbkařům“ se na Facebooku zalíbilo a vracet se jim nechce.

XChat.cz

V dřevních dobách internetu se chodilo diskutovat o nesmrtelnosti duše chrousta i o tom, kdo je zrovna nejnadrženější, na XChat. A popravdě, bylo pro nás poměrně velkým překvapením, že tato stránka ještě funguje. Aktivních chatujících bylo navíc v jednu chvíli bohatě přes tisíc. Zdá se, že tady si věrní uživatelé našli svůj oblíbený a pohodlný přístav, kde si mohou s podobně zaměřenými jedinci nezávazně popovídat nejen o sexu.

1. 1. 2019„Pondělí je nový rok v každém týdnu,“ tvrdí odborníci na zdravý životní styl a odrazují od dlouhodobých novoročních předsevzetí

MySpace.com

Předchůdce Facebooku křížený se Soundcloudem. Svou kariéru tu nastartovali třeba Arctic Monkeys nebo Lilly Allen, stránka ale byla také populární mezi teenagery jako sociální síť a blogovací platforma. I když to dlouho vypadalo, že MySpace nástup Facebooku neustojí, funguje dodnes. Stránka se vrátila ke svým kořenům a nyní funguje hlavně jako server o muzikantech a pro muzikanty.

Zdroj: libimseti, lide, xchat, myspace, spoluzaci,
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop