Jste milovníky kvalitních hodinek? Pak si nenechte ujít prestižní hodinkářský veletrh

Hodinky jsou v dnešní době nepostradatelným doplňkem každého muže i ženy. Pro milovníky kvalitního času tu máme informaci o výstavě, která se již za několik…

Všichni milovníci kvalitního času, zbystřete! Do Brna se chystají ty nejluxusnější hodinky. Ve dnech 19. - 20. 10. 2018 budou mít v Brně sraz všichni milovníci kvalitního času, protože zde proběhne už pátý ročník prestižní hodinářské výstavy luxusních hodinek SEW. Návštěvníci se mohou těšit na mnoho novinek, zajímavé přednášky a setkání s novými značkami.

Domorodí obyvatelé protestovali před brazilským parlamentem proti otevírání jejich rezervací těžbě27. 8. 2021

Pouhé čtyři roky existence stačily veletrhu  k tomu, aby byl označován  nejzajímavějším a největším veletrhem luxusních hodinek ve střední a východní Evropě. Datum jeho konání si zapisuje do kalendáře čím dál víc hodinářských celebrit, odborné veřejnosti i zavedených jmen.

Této mezinárodní výstavy se letos účastní vyslanci osmi zemí – kromě České republiky přijedou hodináři ze Slovenska, Švýcarska, Německa, Francie, Litvy, Jižní Koreje a Japonska. 

Veletrh luxusních hodinek proběhne v Brně

Seznam vystavujících je letos opět o něco zajímavější  a obsahuje přes třicet různorodých značek – objevují se v něm jména zavedená a staletími ověřená, nezávislá esa oboru i méně známé, přesto ale výrazné značky: Alexander Shorokhoff, Arnold & Son, Ball, Bell & Ross, Biatec, Breitling, Czapek Genéve, Edox, Fortis, Frederique Constant, Grand Seiko, IWC, Junghans, Kudoke, Lehmann, Maurice Lacroix, Molnar Fabry, Meistersinger, Omega, Oris, Phenomen Watches, PRIM Manufacture 1949, Prokop & Brož, Rado, Zenith. 

Výstava už totiž získala vážnost mezi zástupci výrobců hodinek a v drtivé většině případů se na SEWu objeví členové vedení. 

Na programu veletrhu jsou také velmi zajímavé přednášky

Důležitou součástí SEW je jedinečný doprovodný program, který připravuje Igor Sirota (šéfredaktor časopisu Hodinky & Šperky). Témata jsou často natolik ojedinělá, že ani v evropském kontextu nemají obdoby.

Představitelka OSN k situaci v Afghánistánu: Máme věrohodné zprávy o závažném porušování lidských práv Tálibánem25. 8. 2021

A co z přednáškového „turné“ zvolit? Rozhodně byste neměli vynechat přednášku PhDr. Jaromíra Ondráčka, hodinářského odborníka a pedagoga na téma Věčný kalendář, která se koná v pátek. V sobotu pak bude Ing. Libor Hovorka, hodinářský odborník, mluvit o slepých uličkách historie hodinářství. Kuriózní, zajímavé. Takové téma ještě v Čechách, a nejen u nás, nikdo jiný nezpracoval.

Veletrh hodinek SEW – Salon Exceptional Watches 2018
Moravská galerie, Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14, Brno 
19. 10. – 20. 10. 2018

Zdroj: Archiv značky